Trandafiri ghia_don

Rose

Active Member
ghia_don a spus:
M-a cucerit definitiv si iremediabil aceasta Alexandra princess of Louxembourg :indragostit:



Forma florii si marimea ei de 10-12 cm in diametru m-a impresionat, iar faptul ca nu s-a uritit de la atita ploaie m-a convins ca am facut o alegere buna. Florile dureaza destul de mult si se scutura frumos la final. :D
Mama ce frumusete! Of, of, mai, mai!!!
 

clematite

Well-Known Member
A iflorit si la mine Alexandra, a facut o floare mare, nici nu ma asteptam sa fie asa de mare, si tare frumoasa.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ma gandesc ca si foliajul e sanatos ,acum m-am uitat si am vazut ca e Kordes :oops: nu stiu cum de mi-a scapat .
 

ghia_don

Active Member
Ti-a scapat, pentru ca nici intr-o prezentare nu arata asa bine :) ...eu am luat-o doar pentru ca mai aveam nevoie de un roz si pentru ca asa a cazut la " ala bala portocala" :rofl: . Dar s-a nimerit pe placul meu!! :indragostit:
 

ghia_don

Active Member
Mi-a inflorit si mie Pierre de Ronsard :cry:


Oare ce-o fi asa portocaliu? Nici nu stiu daca e urcator, dar e posibil sa fie dupa cum arata lastarii..
 

clematite

Well-Known Member
Dar de ce plangi? Este tare fain. Nu ai destui roz sau rosu?
Voi ce rezolutie puneti la poze, ca eu nu reusesc sa le fac asa de mici....... :?
 

ghia_don

Active Member
Cred ca l-am aflat! E Dee Dee Bridgewater....in comanda de la unguri au fost citiva din acestia, dar eu nu l-am comandat :( .Iar eticheta e a lui Pierre toata ziua...o are agatata si acum..
 

claude

Well-Known Member
Moderator
clematite a spus:
Voi ce rezolutie puneti la poze, ca eu nu reusesc sa le fac asa de mici....... :?
Poti sa lasi rezolutia data de aparatul foto, dar incarca-le cu www.postimage.org, iar acolo, dupa ce ai incarcat poza pe site-ul respectiv, copiezilink-ul al treilea "thumbnail for forums (1) si iti pune poza in forum mica, iar cand o deschizi are rezolutia originala.
 

Roxana Peled

Active Member
ghia_don a spus:
Cred ca l-am aflat! E Dee Dee Bridgewater....in comanda de la unguri au fost citiva din acestia, dar eu nu l-am comandat :( .Iar eticheta e a lui Pierre toata ziua...o are agatata si acum..
Daca acela este sa-l stapanesti sanatoasa ca e un trandafir superb! :D
Eden rose nu e chiar asa de greu de gasit plus ca am vazut pe hmf o combinatie intre astia doi si aratau minunat.
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Nu e rau rozaliul. Uneori tot raul e spre bine. Eu l-am dorit foarte mult pe Eden dar m-a cam dezamagit un pic. Cel putin pana acum si are vreo 4 ani infloreste doar in primul val. Pe urma nimic , creste si iar creste. E adevarat inflorit e un trandafir superb.
 

ghia_don

Active Member
Minunatul de Herzogin Friederike , imi place din ce in ce mai mult :indragostit: :indragostit:



apoi Heritage, Kronenbourg,



Harlekin, Red Eden Rose, Fee si Orient Expres banuiesc



Cit despre Dee Dee, pot sa spun ca si-a tinut florile vreo 8 zile , asa ca o iert ca a ajuns nepoftita in gradina mea :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Primul si al treilea sunt foarte frumosi , foarte reusita nuana petalelor si un bun fotograf....felicitari :D
 
Sus