Trandafiri Lottum

geodezia

Well-Known Member
bravo ma bucur asa pat si eu pina nu gasesc ce vreau parca imi sta infipt in ochi in creier sa il am .. ma bucur pentru tine asa ca tine furtunul pe el sa creasca mare si frumos ... :suparat: :suparat:
nu sa faca ce vrea el ci ce vrem noi :dans: :dans:
 

cristinaf

Well-Known Member
Trandafirul meu cumparat de la olandez drept Buff Beauty, seamana mai mult cu Prosperity. Chiar sunt curioasa daca il mai are cineva cumparat prin comanda comuna de toamna trecuta, cum a inflorit :?

 

carla

Active Member
Al meu e luat tot de la olandez in primavara lui 2011 si e sigur Buff Beauty.
Dar am impresia ca a inceput sa-i ameteasca tot mai mult de cand are comenzi fara numar, mie mi-a gresit trei la comanda din toamna trecuta :(
 

cristinaf

Well-Known Member
Al meu cred ca a fost inlocuit cu ceva asemanator. A sosit in coletul care a venit mai tarziu si probabil ca olandezul a inlocuit ceea ce nu a reusit sa gaseasca cu ce a crezut ca ar fi bine.
Nu-mi pare rau ca e f frumos, tine florile in sus, culoarea e superba si are inflorire abundenta, iar mirosul e puternic si mai deosebit fata de ce mai am eu prin gradina. In concluzie il plac foarte mult, dar daca nu e Buff Beauty e musai sa-l cumpar si pe el, ca l-am admirat in prea multe poze pana acum, si normal ca-l vreau si pe el. :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: asta e treaba cu erorile aparute...chiar daca surpriza e una placuta, tot ramane frustrarea ca nu a venit ce trebuia si musai sa-l ai ;-) eu am facut ca toti dracii cand in loc de Leda mi-a iesit un rugosa, macar de era ceva hibrid de rugosa nu ma ambalam asa tare, dar rugosa simplu, grena, mai aveam unul, asa ca am ramas taaare nesatisfacuta asa ca evident am comandat si in toamna asta Leda :evil:
 

anasstasia

Active Member
Rugosa grena dublura???? Nu vrei sa-ti eliberezi gradina, ce sa faci cu dubluri???
Gata, ma potolesc, sau incerc. :mincinos: Zici ca sint posedata de demonul trandafirilor :evil:
 

emilia68

Active Member
In vara nu i-am vazut infloriti :( eram in spital cu soacra mea...
Acum mi-au oferit floricele...sa am idee totusi cam cum au aratat in vara :D

HERMITAGE:


PARFUM D'ORLEANS
 

Rose

Active Member
Bine mai zicea cineva ca pasiunea asta pentru roze e un microb care te domina cu cat vezi mai mult! Minunati!
 

emilia68

Active Member
Sigur ca cu tine vorbeam :rofl: ....cand ma uit la trandafirii tai ... :visator: oare cand voi avea si eu atatea minunatati in gradina mea! :D
 

anasstasia

Active Member
Daca vei participa la comenzile comune, mai curind decit te vei astepta. Eu numai in acesta toamna am ~ 80 de trandafiri. Asa ca poti sa-ti umpli curtea intr-un singur sezon de cumparaturi.
 
Sus