William Shakespeare 2000

ghia_don

Active Member
E superb! :D
Al meu a deschis acum a doua floricica, cam strimba saraca, dar ma bucur si asa, ca in vara , cind avea doar un lastarel, a intrat catelul si a calcat pe el :x . Lastarul s-a dezbinat, iar eu am lesinat :eek:f: Sa ma fi vazut doftoroaie, punind atele la trandafir :rofl: :rofl: ...m-am linistit cind a dat alt lastar, care acum a inflorit..Iar cel dezbinat s-a lipit la loc :) ..
 

carla

Active Member
Eu practic destul de des "lipituri" din astea, de obicei bandajez cu hartie adeziva orice crenguta care se rupe partial. Totul e sa fii pe faza si sa se mai tina ramura cat de cat, sa nu fie complet rupta :mrgreen:
Am lipit-o asa pe Princess Alexandra of Kent, un varf de prunus, o ramura de hortensie si una de hibiscus si toate au prins
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da' ce faceti mai de vi se rup, va tavaliti prin ei? :rofl:

No bine, de stiam poate il lipeam si eu la loc pe Munstead-ul taiat cu sapa :tavalit:
 

bebe Iris

Active Member
:) unii avem copii mici, care se joaca cu mingea... sau soti care nu sunt atenti pe unde trec furtunul cand uda gradina :rofl:
 

carla

Active Member
La fel si la mine, mingea copiilor e de vina pentru cele mai multe accidente. Si se mai intampla uneori sa dau zapada de pe terasa uitand ca am trandafiri plantati langa ea :roll: sau sa las harletul aiurea dupa ce sap o groapa si cade unde nu trebuie ... Accidente :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
aha, inseamna ca la mine accidentele sunt mai rare, dar mai grave, la mine cand se rupe, se rupe de tot, nu mai am ce lipi, cum va spuneam, un butas inradacinat de Munstead l-am ras cu sapa :mrgreen: Stateam si ma uitam ca proasta si nu-mi venea sa cred, ma luasera junghiuri in piept de suparare :mrgreen:
 

anasstasia

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Te vad, zau ca imi imaginez cum ai ramas socata in fata faptului consumat. De fapt cred ca ma vad pe mine :rofl: :rofl: :rofl:
 

Rose

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Pe langa junghiuri...direct lacrimi! Ce-am mai plans dupa un boboc de hibi! Ma uitam la el ca la ochii din cap, cand nu stiu cum au reusit sa-l rupa binevoitorii! Dar pentru un trandafir?!
 

roxanasoare

Member
Am vizitat si eu topicul acesta de curiozitate si m-am indragostit.
Cine poate sa imi vanda si mie niste butasi de trandafiri William? As vrea sa ii plantez in toamna asta. Sunt din Bucuresti,

Multumesc
 
Sus