zorele interzise

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Sint si o gramada de ciuperci... cu efecte psihotrope, care se pot culege si probabil si cultiva.. ;-)

Ideea e sa fie interzisa comercializare.. fie ea in magazin fie individuala.... dar din punctul meu de vedere cine are tentatia sa se drogheze sa fie lasat sa dea cu capul in pragul de sus sau de jos. Cine nu e dispus sa invetze din greselile altora... mai bine e sa fie lasat sa si le faca pe ale lui... dar tentatia totusi sa nu fie dispoibila la orice coltz de strada.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Mnina a spus:
Am renuntat la canepa in favoarea zorelelor,acum cativa ani :rofl:
No ioi.. da numa zorele mai ai ? Niste Maria-Juana ar fi parca mai grozava...
Sarmanii politisti.. acu trebuie sa urmareasca plante...
Nu stiu de ce dar parca imi vine sa pun zorele sa creasca la fiecare coltz a cladirii politiei... ca sa vina amatorii de semintze direct acolo..;-)
 

serbo

Member
Atat in legea 143/2000 cat si in 339/2005 nu apare explicit "ipomoea" dar apare "amida acidului lisergic", substanta care se gaseste in zorele. Probabil ca tata Frosa tre' sa fie vigilenta si sa stie ca in zorelele de pe gard este LSA. Ma rog.... Pe de alta parte asa cum spuneati si voi, figureaza in liste si o specie de salvie dar si macul. Si in magazine se vand toate bine merci la standurile de seminte si nu iti cere nimeni autorizatia de cultivare ca sa iti vanda semintele. Asa ca, probabil ca o sa treaca si nebunia asta la un moment dat. Sper.... cel putin.
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
popgeo a spus:
Mnina a spus:
Am renuntat la canepa in favoarea zorelelor,acum cativa ani :rofl:
No ioi.. da numa zorele mai ai ? Niste Maria-Juana ar fi parca mai grozava...
Sarmanii politisti.. acu trebuie sa urmareasca plante...
Nu stiu de ce dar parca imi vine sa pun zorele sa creasca la fiecare coltz a cladirii politiei... ca sa vina amatorii de semintze direct acolo..;-)
Mai am mac si salvie :rofl:
 

serbo

Member
Si eu mi-am luat niste seminte de mac si abia astept sa le pun in gradina. Adevarul este ca sunt atatea substante uzuale care, singure sau in combinatii, pot fi folosite ca drog, incat ma intreb unde o sa ajungem daca impunem regim special la toate. Pana la urma orice diluant sau acetona poate avea efect halucinogen.
 

serbo

Member
popgeo a spus:
Nu stiu de ce dar parca imi vine sa pun zorele sa creasca la fiecare coltz a cladirii politiei... ca sa vina amatorii de semintze direct acolo..;-)
Buna idee! Dar oare politistii isi vor da seama ce le creste pe gard... ?
 

presco

Active Member
Am citit si eu topicul dupa ce mi-am cumparat ditai plicul de zorele ieri. Acum ce sa fac cu el? Sa-l cultiv? :mrgreen:
 

fixpix

Active Member
ce-o sa mai creasca vanzarile la semintele astea de zorele...
in curand o sa fie "out of stock".
ma bucur ca mie nu imi plac, nici in gradina nici prin ceva organe interne...
:mrgreen:
 

presco

Active Member
Da...mi s-a parut mie ciudat ca mi le-a dat cam fortat vanzatorul ieri...asa ca sa iasa suma rotunda .....cred ca vroia sa scape de ele...ca e plic din ala mare si sunt vreo 60 de seminte pe putin...cu doua plicuri....visezi zorele portocalii :D
 

Edelweiss

Active Member
Drept sa spun, am fost acum sa platesc net-ul si cablul tv si m-am abatut pe la flori...seminte de zorele nu-s :evil: :rofl: nu s-au adus cu marfa noua :rofl: :rofl: :rofl:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Aha, vrei sa zici ca ai intrat pe la magazinele de vise, si pe linga alte plante cu efect medical asupra creierului vinzatorul ti-a dat o mina de ajutor ca sa nu uiti ca inca se poate...;-)

Edelweiss a spus:
Drept sa spun, am fost acum sa platesc net-ul si cablul tv si m-am abatut pe la flori...seminte de zorele nu-s :evil: :rofl: nu s-au adus cu marfa noua :rofl: :rofl: :rofl:
 
Sus