Amarillys (Hippeastrum) part II

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

emilia68

Active Member
Minunate floricele v-au inflorit de cind nu am mai fost pe aici! :D

Cornelia,felicitari pentru minunata ta colectie...n-are importanta calitatea pozelor, florile sant minunate! :D

Cum se numeste rozaliul...e tare dragalas! :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Aha, nu vrei tu Ioana sa fii la serviciu in locul meu si eu sa fac poze acasa pe lumina? :mrgreen:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Ei hai, nu e chiar totul pierdut. Da' ia spune-mi, pe ce anume pusesei mataluta ochii? :fluierat:
 

Tulipa

Member
Scuze de intrerupere, dar avem si noi o problemutza mica....... Noi, adica eu si cei doi Amaryllisi ai mei care dorm de mama focului in pamant si nu vor sa se mai trezeasca. I-am verificat si nu sunt uscati, sunt verzi si frumosi, doar ca nu vor sa inceapa sa creasca. La mine la servici au si inflorit, acasa nici macar frunzele nu au inceput sa se inalte. Ce-i de facut? :?
 

IoanaTweety

Active Member
cornelia a spus:
:rofl: Ei hai, nu e chiar totul pierdut. Da' ia spune-mi, pe ce anume pusesei mataluta ochii? :fluierat:
Ia uite domle abia acum am vazut acest mesaj ademenitor ca o sirena :rofl:
Pai as fura asa: niste hibi pt inceput, un holiday yellow, un yoder camelia.. O phale visinie, cattleya musai le iau cu mine. Ah si sigur mai iau ceva mirositor. :rofl: cam atata imi ajunge. Dar acuma mi- ramas gandul la holliday yellow, nu ma mai uitasem demult la culorile lui... :oops: :hipnotizat: :salivat:
 

emilia68

Active Member
Am fost plecata o perioada de timp de acasa...nu i-am vazut pe toti in realitate! :(
Baiatul meu a facut pozele:







 

Tulipa

Member
Roxana, multam fain de pont! Asta am facut. Ii ud cate putin ca sa nu le putrezeasca bulbul si astept. Raspunsul tau a venit ca o confirmare, pentru ca eu de 3 saptamani i-am scos la lumina.
 

IoanaTweety

Active Member
Eu spun ca ar fi cam acelasi, desi sunt pozate in maniera diferita si de aceea tind sa aibe nuante diferite de rosu.
Ps: ce bine arata pozele fara blitz...parfum... :mrgreen:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus