Aranjamente de iarna

aleynad

Active Member
Moderator
am decorat lamaiul :)

sper ca Mos Craciunii sa nu-mi fure totusi si ultima lamaie coapta :wink:
 

mymo

Active Member
Eii,nu-l subestima,nici n-ai idee ce poate face un pitic dupa ce se ghiftuieste cu sarmale si "porcarii"......face o limonada :rofl:
 

sorina

Active Member
dupa cum am promis , va arat citeva ornamente de iarna , realizate din codite de trandafiri si sfoara , deci materiale la indemina oriciu . Soer sa va placa si sa va inspire si pe voi :)

iar aceasta coroita este facuta din tulpini de partenocis , puful alb este intr-un mop(nou :wink: ) de spalat pe jos care l-am taiat iar stelutele la fel din tulini de trandafiri si sfoara
iata si citeva detalii
 

alfa

Active Member
Atat am reusit pentru Craciun si altele (aranjamente!) nici nu mai fac, ca am ramas fara materiale :(

 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
nu ne lasa sa fierbem, spune-ne cum ai facut-o. vad eu bine acolo niste felii de lamaie? :nu stiu: si parca niste castane.
 

alfa

Active Member
Da am facut-o eu. Are felii de portocale uscate, castane, macese, nuci, diferite conuri, codite de ghinda si ultimele fructe de physalis, majoritatea vopsite, in auriu, arigintiu si cupru.

Eu cand ma apuc sa fac cate un aranjament nu am imaginea finala, pur si simplu las frau liber imaginatiei. Asa ca, aseara m-am apucat sa lipesc cele de mai sus pe un cerc de stereopor, pe care pe alocuri infasurasem rafia in benzi late. Pe la jumatate mi-am dat seama ca ar fi fost mai bine sa acopar tot cercul cu rafia, pentru ca nu voi reusi sa umplu golurile dintre piesele mari numai cu piesele mici si se va vedea albul stereoporului, dar era cam tarziu. Asa ca am lucrat pana am ramas fara materiale.... azi am umplut coronita cu crengute de brad. Am curatat de ace capatul fiecarei crengute, am taiat oblic varful, i-am gaurit loc cu o andra si apoi am infipt. Apoi am mai legat o fundita, am mai pus o lumanare si gata. Asa imi place sa ma joc :D
 

nicoleta

Member
Alfa, super, te joci foarte frumos, esti o fetita cuminte!
Sorina chiar ai miini de aur!
Multumim, fetelor, ca ne aratati si noua creatiile voastre!
 
Sus