Baumax

evaluare furnizor

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 1 20,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 3 60,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 20,0%

  • Total voters
    5

Roxana Peled

Active Member
:(
Of! Bine ca mi-ai spus!

Mai am un Baumax in Chitila. Cred ca o sa-l vizitez si pe acela. Rosafruct nu mai trimit on-line :cry: , Coral au vandut toata productia :eek:f: . Iesi la pepeni ... :suparat:
 

nely

Member
Eu m-am lamurit cum e cu lanturile astea de magazine...in zone diferite au alte "obiceiuri",probabil dupa gandirea celor care conduc magazinul,de ex am ajuns in Craiova si nici urma de reduceri,cel putin la orhidee (tinta mea in orice magazin), tot "cambrii" la 149 lei, phale cica cascada dar nu mai aratau asa,ramase la 119 lei, phale cu 2 tije la 55 lei, phale cu 1 tija la 30 lei, orhidee mix: dendro phale,zygo,nelly isler la 49 lei...rar am gasit ceva reduceri acolo :nu stiu:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Vai ce preturi! Enorm! Cum or gândi oamenii aceea ca pe vremurile astea îşi permite cineva să dea atâţia bani pe o phale sau cambrie. Cu atât mai mult în Craiova. :(

Roxana, Leonardo este totuşi un trandafir superb. Poţi sa-i arcuiesti măcar puţin ramurile, nu tb să i le apleci complet la pământ. Are un neajuns, suferă rău de pătate neagră la sfârşitul sezonului.
 

Roxana Peled

Active Member
Da, da, il vreau sigur. O sa fac cum spui tu, arcuit putin :D
Patarea neagra am vazut aici pe forum ca se rezolva cam greu dar daca e la sfarsit de sezon nu-i bai ca o rezolva iarna :)

Baumaxul din Sun Plaza are reduceri si a avut Phale frumoase la 10 lei :D . Acum sunt superbe la 20 lei.
Sper ca si cel din Chitila, daca oi mai ajunge vreodata pe acolo, are aceleasi reduceri si fiind izolat in camp sper ca are si stocuri mai bogate :)
 

dancoman

Member
Roxana Peled a spus:
Da, da, il vreau sigur. O sa fac cum spui tu, arcuit putin :D
Patarea neagra am vazut aici pe forum ca se rezolva cam greu dar daca e la sfarsit de sezon nu-i bai ca o rezolva iarna :)

Baumaxul din Sun Plaza are reduceri si a avut Phale frumoase la 10 lei :D . Acum sunt superbe la 20 lei.
Sper ca si cel din Chitila, daca oi mai ajunge vreodata pe acolo, are aceleasi reduceri si fiind izolat in camp sper ca are si stocuri mai bogate :)
La cel din Chitila nu mai gasesti trandafiri,mai sunt vre-o 2-3bucati prapadite.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
La chitila am fost si eu :rofl: :rofl: acum vreo luna cand au inceput reducerile si mi-am luat fix niste englezesti. N-am gasit decat 4 soiuri, din pacate...iar Grtrude Jeckill nu m-a convins s-o iau acasa asa ca am ramas cu restul.
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc ca mi-ati spus!
Ma bucur ca nu mai e nimic interesant la Baumaxul din Chitila pentru ca e fix in capatul celalalt al orasului fata de mine :)

Furioasa ca de la Coral nu se mai poate cumpara nimic iar cei de la Rosafruct nu mai livreaza, astazi m-am intors la Baumax Sudului si mi-am luat si Schneewittchen - 30 lei :) (plus 10 saci de scoarta macinata, sa fie :mrgreen: )

Apropo de trandafiri care nu sunt ceea ce ar trebui, au si copacei pe care scrie Leonardo da Vinci. Din ei unul are o floare dar nu e parfumata nici cat cea de la Schneewittchen :? Leonardo da Vinci nu e parfumat?
 

Roxana Peled

Active Member
Asta nu prea parea sa aiba deloc iar floarea era cam micuta dar nu poti sa stii cum se dezvolta saracii in conditiile de acolo. Ca forma insa floarea semana miniatural cu ce am vazut eu in poze la Leonardo da Vinci.
 

gabrielais

Active Member
este foarte normal, Roxana...gandeste-te ca trandafirii sunt tinuti in ghiveci, chinuiti si in plus in magazin n-am vazut niciodata sa se intreaca angajatii in a avea grija de plante...pe la noi la Iasi nici nu le uda...anul acesta au fost mai merituosi putin si au facut si reduceri...anul trecut englezestii propusi in vara la cam 300 lei ghiveciul si-au dat obstescul sfarsit la acelasi pret astronomic in toamna...fara sa se indure sa lase aia din pret macar cateva zeci de lei...
 

Roxana Peled

Active Member
Cam tampit Baumaxul de la tine, 300 de lei un trandafir? :eek:
Englezestii pe care i-am luat eu nici inainte de reducere nu erau mai mult de 150 lei. In plus cred ca-i ingrijesc destul de bine pentru ca pe etichetele celor pe care i-am cumparat acum scrie ca ar fi fost adusi in aprilie-mai si sunt foarte sanatosi si vigurosi, mai ales in conditiile in care sunt ce a mai ramas. :D.
Dupa 4-5 luni la ei sa arate asa.... nu-i rau deloc!
 

belisima

Well-Known Member
la sun plaza au conditii cat de cat ca sunt tinuti in exterior...mor de oftica cu scoarta aia de copac,as fi luat si eu 2 saci dar nu am drum momentan :(
pun o intrebare of topic,scoarta poate fi folosita peste bulboase?cred ca nu :oops:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
De ce nu? sigur poti s-o folosesti...te gandesti ca nu mai ies bulboasele? nu...isi fac ele loc mai ales ca scoarta nu e grea
 

belisima

Well-Known Member
:gandit: cu atat mai mult imi pare rau ca nu pot sa ajung....sa vad cum fac,zice sotul ca trebuie sa faca schimbul de ulei la masina :evil:
 
Sus