Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

zamfira

Member
Trebuie sa o laud si eu pe a mea .. e tare harnicuta , prinsa in toamna din butasi

E de mai mult de 1 luna inflorita
 

angela draganoiu

Active Member
Ghia unde ai tinut-o ? ca si eu am un lastar pus la prins din toamna si abia daca are o frunza mica, mica. toata iarna a stat in balcon si a fost cam rece.
 

zamfira

Member
Eu pe asta , am tinut-o din toamna deasupra caloriferului pe pervazul unui geam sudic , de cand am primit butasii (august) , iar cea cumparta in vara , intr-o camera racoroasa . De cateva saptamani am scos-o de acolo , si e pe pervazul unui gram sudic si a credcut deja destul de mult
 

angela draganoiu

Active Member
eu am tinut lastarul pe balcon si cred ca i-a fost cam frig, acum am adus-o in casa linga calorifer (ca alt loc nu mai am) si sper sa se dezvolte mai repede.
 

numauita

Member
Fetelor imi place la nebunie planta asta. Vreau si eu. :cry:
Are careva un butas mic de tot sa imi dea si mie? Eu sunt din Bucuresti. :oops:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Exact asa mi-am luat si eu de curand.Dupa cum arata sunt surori,au ca mama acelasi producator.
 

IULIA

Active Member
nu, eu o am din vechi, de vreo 3-4 ani, cred. dar anul asta am tuns-o drastic, de era sa o pierd.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Imi da impresia ca are frunzele piscate de frig.Doamna de la care am luat-o zice ca nu,a fost doar transportata la inghesuiala.
 
D

dyayzh

Guest
Nu am stu ca sunt bougi cu frunze bicolore...foarte frumoasa..sa te bucuri de ea si asteptam si surioarele de alte culori :wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus