Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

victor

Active Member
Da, l-am tuns scurt la început, ca să facă tulpina mai groasă, din această primăvară l-am lăsat să vegeteze în voie.
Sper să poate duce până la capăt măcar un fruct, să văd cum le face.Oricum nu-i las mai mult de două fructe, nu vreu să-l epuizez.
L-am cumpărat cam în această perioadă, anul trecut.
 

Ariana

Member
Pe balcon, in ghivece mi-au inflorit

Aubrieta, cumparata anul acesta, in 8 martie.
20160408_190752.jpg

Clematita care nu cred ca este Guerensey Cream dar mai citesc sa vad exact ce e dupa floare.
20160417_080144.jpg
Brumarele, care au fost plantate in martie.

20160418_100814.jpg
Aurinia care arata asa de o saptamana. A fost cumparata si plantata in martie. 20160418_100835.jpg

Am primit anul trecut de ziua mea un trandafir rosu mic, cumparat din Kaufland. L-am iernat afara in ghiveci la baza unei clematite. Ieri am vazut ca trandafirul a facut un boboc.

20160418_100938.jpg
 

Mimi

Member
Frumoase, dar cum adica zonale,le lăsați in grădina peste iarna si rasar primavara?
Iar trandafirii:clap: ...daca mai sunt si parfumati aveti acolo un paradis!
 

adrianam

Well-Known Member
Geo, sunt primele flori ale muscatelor de cand le-ai scos?
Sunt deosebite! Sa le faci poze si cand s-or umple de flori!
 

geodezia

Well-Known Member
Frumoase, dar cum adica zonale,le lăsați in grădina peste iarna si rasar primavara?
Iar trandafirii:clap: ...daca mai sunt si parfumati aveti acolo un paradis!
MUSCATELE SE IMPART IN MAI MULTE FELURI ZONALE, CACTUS ,LALEA SUNT SI ELE FLORIBUNDE,curgatoare ,tiroleze etc
ale mele sunt zonale nu se pastreaza afara iarna
uite aici la gommer o impartire mai exacta a muscatelor
http://www.kwekerijgommer.com/webshop/
cele mai scirboase mie mi se par cele englezesti ca trec foarte greu iarna
mi-au murit si curgatoarele nu stiu a fost o iarna ciudata ciudata eu am avur cald in casa ele au fost puse unele pe salșa altele mai la rece
mi-au murit si de la rece si de la cald asa ca nu stiu ce fenomen a fost
Ady cind o sa am timp s apun ca acum am fost 5 zile in co si dai cu sapa prin gradina mi-am rupot miini picioare si sale
nici s apozez trandafiri in gradina de legume nu am ajuns ca de fiecare data uitam aparatul
na acum urmeaza o pauza la leguem poate mi-ai face ceva timp si de poze mai acatarii
Ady imi vine sa mor ca am pierdutt-o pe cea americana
am tot cautat dar ce am gasit sunt ca a ta nu este albul ala pur cu rosu im mijloc
o mai caut eu nu ma las
 
Sus