Clematis The President

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cu siguranta, nu. :rofl:
E una din primele care infloreste, dar face apoi pauza pana la urmatoarele flori.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Asa cum spune Caramell, nu infloreste permanent. Doar ca primul val de flori a avut mai multe etape, bobocii aparand pe rand.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Deci...comentez doar o data, pentru toate clematitele fabuloase ale lui Caramell : eu recunosc ca ma ingalbenesc de invidie uitandu-ma la clematitele lui Caramell si la combinatiile cu trandafiri care i-au reusit fenomenal :rofl: Habar n-am ce le face ea de cresc asa bine si repede... :roll: Face ea ceva ce nu ne spune :evil:
 

R@MONA

Active Member
Subscriu! Trec in tabara Claudiei!
Claudia, ai spus exact ce imi trece si mie prin cap! Eu intru in greva!
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Asa cum spuneam pe cum creste ii apar alte flori. Acum are al treilea etaj de flori , la fel de mari si frumoase.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Ba o tund. De fapt pe toate le-am tuns, fiind tinere. Am vrut sa se indeseasca la baza. In primii doi ani am lasat doar unul sau doua noduri. Toamna trecuta pe aceasta am redus-o cam la 50-60 cm deasupra solului. Creste mult in inaltime in fiecare an. Redusa fiind imi infloreste si jos. In plus nici nu ai zice ca e tunsa mult la cat de bine creste.
 

elianna

Well-Known Member
Confirm si eu ca infloreste in valuri. Dupa ce s-au trecut florile n-am mai bagat-o in seama si azi am observat flori noi pe lastarii tineri. Parca nu sunt la fel de mari ca primele. Am sa mai studiez maine problema ca era aproape inserat.
 
Sus