Clerodendron

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ugadensele meu isi pierde florile si in locul lor raman niste capsule.A mai avut cineva seminte la el?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu voi lasa la bungei si la phillipinum ca polenizate sunt sau cel putin albinute vazui cit stupul pe la ei :)
 
D

dyayzh

Guest
A infloritttttttttt....Inchipuiti-va ca absolut toti lastarii au buchetele de bobocei. Abia astept sa vad cum o sa arate inflorit tot :oops:

 

miha

Member
Tare delicate floricelele... Inflorit tot, probabil va fi superb...ca o mireasa...
Asteptam cu interes sa-l vedem...plin de flori... :marfa:
 

Tina

Active Member
Este minunat, Dya, sa iti traiasca si sa nu se opreasca din inflorit ! E asa de delicat... :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Mi-am luat si eu un clero thomsoniae (am scris bine? :? ) tare dragut, cu multi bobocei. Pot sa-l tin afara, pe terasa? mai la soare sau mai la semiumbra? Diseara pun si poza.
 

Roxana

Active Member
Ii place lumina multa, dar nu soarele direct. Se opoate adapta si la semi-umbra. Poti sa-l tii si pe terasa, dar nu la mai putin de 15 grade.
 

irinabv

Active Member
Moderator
La noi seara cred ca sunt mai putin de 15 grade acum. :( In casa infloreste? Ca am inteles ca nu e bine sa ma plimb cu el prea mult :?
 

irinabv

Active Member
Moderator
Multumesc frumos. Si pe mine m-a cucerit pe loc. Ce ma nedumereste acum e ca i s-au deschis boboceii mici pe care ii avea in varf dar in mijloc nu mai e floricica rosie :?
 

mymo

Active Member
Nu-mi spune! si eu il astept pe al meu sa infloreasca,deocamdata e la stadiul de boboci.
E foarte frumos si delicat :D
 
Sus