Clerodendron

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aoleuuuuuu...........Claudia draga mea .........Am un listoi intreg dar..........facem tot posibilul.Nu promit nimic inca da?
Incerc sa vad :( :cry: :cry: :cry:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Aoleuuuuuu...........Claudia draga mea .........Am un listoi intreg dar..........facem tot posibilul.Nu promit nimic inca da?
Incerc sa vad :( :cry: :cry: :cry:
:eek: imi pare rau atunci ca am dat si eu buzna! :oops: Nu-ti face probleme, daca se poate, bine, daca nu, nici o problema! :D astept si pana anul viitor...am destule cu care sa-mi bat capul si sa-mi rup salele in continuare
:)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu ai dat buzna.............. :eek: dar.....daca stiam macar cu o saptamina in urma :( .Imi pare tare,tare rau..... :(
 

carmenushka

Active Member
anadometia a spus:
http://anadometia.sunphoto.ro/clerodendron_2010
In acest weekend am observat ca deja vrea sa-mi parfumeze terasa
Vaaai, ce incantare! De azi am si eu un puiut din minunea asta de planta, sper sa ma bucure si pe mine cu floricele parfumate
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
La mine fluturasul inca nu vrea :(
Numai :

Thomsonii saracul tot e mancat de melci,dar nu se lasa si infloreste.
 
clerodendron phillipinum

As dori sa va spun ca arbustul meu sta mereu in balconul inchis,unde suporta cu stoicism caldura verii dar si temperaturi negative de 6-7 gr. Desigur,iarna este aproape uscat!
 
Al meu are boboci abia aparuti de vreo saptamana,o sa pun poze cu florile. Eu l-am tuns in toamna si inflorirea a intarziat. E o floare deosebita.cu parfum suav,ce merita cultivata.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multu Iudit:
vedeti daca am luat 10 la buna purtare??? :rofl: :rofl: :rofl:

Iar el a fost vizitat mereu de albinute (or fi facut oare ce trebuie???) si e cazul sa faca deja seminte:

si hai sa ii mai fac niste reclama si lui :mrgreen:
 

anadometia

Member
Am si eu un semn de intrebare legat de ingrijirea clerodendrum wallichii,acum dupa ce au trecut florile se tunde?Eu am experienta cu clerodendronul philliphinum,de 5 ani ii tai florile care trec(nu mai au miros placut, dimpotriva),il tund primavara,dar cu acesta care este nou venit in "colectia"mea nu prea stiu ce trebuie facut.
 
Sus