Colectie Cornelia

sini

Well-Known Member
Foarte frumosi,Cornelia!
Sa fie sanatosi!

Stii cum se cheama cel galben involt?
 

michaela

Active Member
Cornelia, m-ai naucit !! ce frumuseti!
Sa-ti infloreasca frumos toti pe care-i ai!
P.S:
Se vede ca din 2007 ai saltat bine colectia , o asteptam pe cea din 2009!! :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc.

Nu stiu ce i-am facut acestui pitic, dar de la o floare cu dimensiunea de 7 cm a ajuns la 11 cm.



Culorile sunt mai intense iar floarea complet deschisa are un aspect usor dantelat.

 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumos Cornelia!Azi mi-ati aratat si tu si Angela,hibiscusi ale caror culori chiar imi plac!
Sa-ti traiasca!
 

angela draganoiu

Active Member
Iudit daca vrei iti dau cu drag cind il voi tunde. deocamadata nu pot dar te anunt cind nu mai are boboci. caci toata toamna m-am rugat de el si abia acum s-a indurat de mine.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Angela,nu prea am experiente de niciun fel cu hibi.Am tot zis ca ma abtin,ca sa nu dea hibiscusita si in mine!Multumesc oricum de oferta.Daca atunci cand ii tunzi ma hotarasc sa adopt un pui,iti zic.
 

sini

Well-Known Member
Foarte frumos,Cornelia!
O observatie:tu te imbraci mereu la fel?Nu.Si el face tot asa.Isi mai schimba din cand in cand infatisarea,sa ne surprinda.
 

Jasmine

Member
Cornelia, sa-ti traiasca toate floricelele, ca tare mi-e drag de ele!!! :) ...De cind am regasit forumul acesta am ramas uluita la vederea atitor minunatii de flori...Tre'be sa ai multa rabdare sa cresti asa frumuseti.Felicitari, zic si eu. :D ...
 
Sus