Colectie Cornelia

Sash

Active Member
Asa...tine-ne pe jar... :rofl:
Prin ceva anume te referi la grupuri de plante care sa arate intr-un anume fel impreuna? Ca eu ma tot chinui de ceva timp cu chestia asta...si le-am schimbat si invartit intre ele de au ameteli majoritatea :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu Sash, n-am ajuns la asemenea performante. Ma refer la micsorarea unor colectii de plante. Adica sa aleg ce-mi place mult-mult si sa le dau sau sa le vand pe celelalte. Alta solutie pentru obtinerea de ceva spatiu nu vad.

Si acum sa va prezint un harnicut. Nu are 10 cm inaltime dar a reusit sa tina o floare. De anul trecut a facut o ramificatie mica si atat.

 

Sash

Active Member
Foarte frumoasa floarea si bravo lui, dar... si acum nu dati cu pietre... de ce n-a crescut intre timp? Adica... daca se simte suficient de bine pentru a inflori de ce n-a crescut intre timp..? :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu stiu de ce n-a mai crescut, ca lumina a avut, ghiveci si pamant bun, ingrasaminte ca si ceilalti. Oricum, nu m-a deranjat.

Mai mult m-a deranjat ca aceasta mica minune a inflorit peste iarna roz ciufulit. Nu tu rosu, nu tu mov. Doar roz.



Acum si-a revenit. Din pacate e chinuita de musculite albe. :x Nu mai scap de ele.
 
Sus