De citit inainte de a cere plante (in public sau privat)

Floria

Active Member
Am citit cele scrise de voi si constat ca cele mai multe neintelegeri se intampla la sectiunea comercial, donatii, mai putin la schimburi.
Eu propun sa se infiinteze o sectiune de Reclamatii si Conciliere unde sa se faca primul pas in care sa se stabileasca modul de abordare a problemei aparute. Adica sa discute in privat o alta persoana desemnata cu cel ce se crede a fi vinovat de ceva si daca acesta nu intelege atunci sa se faca publica problema. Cineva o sa ma injure pentru o asa munca voluntara si in plus , dar cred ca este o metoda delicata si de bun simt pentru a se rezolva amiabil problemele. In felul acesta nu vor mai exista pareri si pareri de orice fel pana nu se stabileste clar vinovatia, neglijenta sau nepasarea celui in cauza.
 

dana_rusu

Member
La mine la posta nu au serviciul de plata ramburs si la comanda comuna de migdali am trimis tuturor coletele asteptand banii, spre cinstea lor au trimis toti banii corect ba mai mult m-am ales si cu plantute cadou pentru care le multumesc tuturor.
 

Floria

Active Member
Super !!!!!! oare titlul nu este foarte sugestiv ?....
Nu vad nici-un comentariu acolo desi s-a initiat de mult timp.
 

kriss

Member
topicul ala este inchis. ideea era ca plangerile de la sectiunea "Schimburi" sa ne fie trimise mie sau michaelei pe pm pentru a nu se spala rufele in public.
stati linistite ca asta nu inseamna ca persoanele considerate vinovate se vor trezi ca nu mai au acces la sectiunea comercial dintr-o data, ci se va discuta cu ele in prealabil.
 

bulbi.roma

New Member
aprob cele spuse de tine, deaceea vreau sa iti cer parerea, e drept sunt nou pe forum, insa am o colectie marisoara zic eu de plante, pot face schimb , am ff multi pui de acelasi soi. astept raspunsul tau. multumesc
 

dumitza

Member
Si eu sunt noua pe forum,si mai am de rasfoit pana voi invata totul despre cum se procedeaza pe aici.Imi pare rau sa aud ca sunt si astfel de persoane printre noi.Eu sunt o naiva de fel si cred ca toata lumea e buna si corecta,dar nu-i asa.Ma linisteste faptul ca cineva se va ocupa de cei care gresesc cu voie sau fara voie.Cred ca o sa imi placa aici!! :D :wink:
 

VreauSaStiu

Member
bulbi.roma a spus:
aprob cele spuse de tine, deaceea vreau sa iti cer parerea, e drept sunt nou pe forum, insa am o colectie marisoara zic eu de plante, pot face schimb , am ff multi pui de acelasi soi. astept raspunsul tau. multumesc
Stai domol, că la schimburi nu sunt de regulă probleme :D Poti face câte schimburi vrei, dacă ai cu cine si cu ce :nu-i nimic: Ca de obicei, problemele apar când "îşi vâră :evil: coada" pardon, ochii în cazul nostru (banii=ochii dumnealui :evil:) :giggle:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Intrebare:
ieri era un topic cu un link pentru vinzari de bouga muuuuuuulte culori,preturi bune si usor de facut rost din cite am lecturat eu pe deasupra ... pus de Dya.
Unde a disparut va rog frumos?
 

VreauSaStiu

Member
Gabiuta a spus:
Intrebare:
ieri era un topic cu un link pentru vinzari de bouga muuuuuuulte culori,preturi bune si usor de facut rost din cite am lecturat eu pe deasupra ... pus de Dya.
Unde a disparut va rog frumos?
Coană mare, avea danero2004 buga la vânzare ! pozele-s aici pe site iar pe sunphoto, nu mai e nica-nimicuţa (or fi gata :?)... cred c-alea le-ai văzut ! ;-)
viewtopic.php?f=39&t=16782
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Coana mica stiu EXACT despre ce e vorba.NU Danero....ce vinde el este cu totul si cu totul altceva.

E ra un site americam cred. :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Coana mica stiu EXACT despre ce e vorba.NU Danero....ce vinde el este cu totul si cu totul altceva.

E ra un site americam cred. :?
Topicul era deschis de Dya.
O sa aflam :D
 
Sus