De citit inainte de a cere plante (in public sau privat)

sarselia

Active Member
Moderator
Sonia lasa-i sa zica ce vor ca numai un nepriceput ar putea zice asa ceva legat de bulbii tai.
Pana la urma e mai pacat de tine si de munca parintilor tai pentru a-i intretine decat ce zic cei care nu se pricep dar sar ca si lacustele daca e totul pe gratis.
 

sonia_i

Active Member
Ai mare dreptate, Arselia.
Cuvantul "lacuste" e cel mai potrivit. :rofl: :rofl: :rofl:
Apropo, maine dimineata iti pun coletul cu bulbi, fara taxe postale pentru tine, pentru ca noi doua avem un schimb de facut. :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Sonia ! pai daca cineva care a primit bulbi pe gratis , mai are tupeul sa spuna ca sunt bulbii nu stiu cum :eek: pai e chiar nesimtire ! si eu as fii cerut in locul tau macar un pret simbolic pt bulbii ! intruna zile am vazut ca ai trimis 40 de colete :eek: asta da munca , cred ca toata ziua ai facut colete ! :eek:
 

sonia_i

Active Member
La bulbii pe bani nu se mai inghesuiau si altfel ramaneam cu ei, nu mai aveam unde sa-i plantam si sfarseau in cosul de gunoi.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
inteleg , dar nu e normal sa dai bulbi pe gratis si sa mai platesti si taxele ,ca nu e vorba de un colet ,ca poate ai trimis 100 :( si se aduna !
 

michaela

Active Member
sonia_i- sa stii ca nu esti singura patita.... ni s-a intamplat multora pana sa invatam una alta/ personal recunosc... am patit-o si eu... cand habar nu aveam despre coletarie si altele, dar o tipa de la posta a avut bunavointa sa ma invete ce si cum sa iasa taxele mai ok :oops:
ar fi bine si echitabil ca cei care au sa-ti plateasca taxe postale sa o faca... dar....... :roll:
 

mymo

Active Member
N-are rost sa o mai dam pe dupa gard,cei care au facut in felul asta au o mare doza de nesimtire in ei.Atat.
 

sonia_i

Active Member
Absolut!
Si ei stiu foarte bine care sunt aceia, sunt cap de afis pe lista rusinii, oricum alta data nu mai pupa, mai bine donez bulbii la o florarie sau ii plantez in fata blocului! :evil:
 

kriss

Member
sonia, trimite-mi te rog pm cu lista celor care au facut asa ceva.
lista deocamdata nu va fi facuta publica, dar e bine sa existe o evidenta a acestor persoane pentru ca daca sunt mai multi pagubiti li se poate restrictiona accesul la sectiunea comercial.
 

fdana

Member
Eu insa cred ca ar trebui facuta publica(parerea mea umila),poate unii au vreo "scuza".Eu de exemplu sunt uituca si cateodata uit dar nu o fac cu rautate.Asa ca daca ma atentioneaza cineva nu ma supar.Prefer atentionarea decat vorbele spuse altor persoane.
 

kriss

Member
fdana: sunt de acord cu tine, dar decizia nu este a mea. asa s-a votat.
este totusi un pas inainte, dar pentru asta cei care au avut neplaceri cu anumiti useri ar trebui sa ne contacteze pe pm pe mine sau pe michaela daca apartine de sectiunea schimburi.
in principiu ok ar fi ca persoanele implicate sa discute pe pm ca poate a fost o neintelegere la mijloc.
doar ca in momentul in care sunt mai multi nemultumiti de aceeasi persoana inseamna ca nu e vorba doar de o simpla neintelegere.
 

CHRISS

Member
Buna .Am citit ce s-a scris asa ca as dori sa precizez ca eu am platit bulbii Soniei .Am tinut sa precizez acest lucru din cauza problemelor aparute la adresa mea .Multumesc.
 
Sus