Dibley

cornelia

Fondator
Membru staff
Ce sa va spun? N-am avut necazuri decat in masura in care posta noastra si-a bagat ghearele la "expertiza". Si am comandat de multe ori la ei.
 

Fleur

Active Member
Si cum ai procedat cu posta? E sigur ca si la mine, plantele au fost toate dar nu stiu daca coletul a fost desfacut intentionat sau s-a rupt si plantele s-au pierdut.
 

popescu gp

Well-Known Member
Am primit coletul de las dibley intreg dar din pacate mi-a trimis alte specii de achimenes decat cele solicitate.i-am scris sa vad ce imi raspunde.in 2 ani decand fac comanda la el este prima data cand nu onoreaza corect comanda
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Fleur pai ce sa fac cu posta romana? E ceva de facut? E o cauza pierduta. Deci, m-am ales cu pagube. Am mai cumparat o data plantele moarte, pe cele avariate le-am recuperat cat s-a putut. In cazul tau nu cred ca s-au pierdut, cred ca efectiv s-a bagat mana cu nesimtire.
 

Fleur

Active Member
Am primit azi raspuns de la Dibley's in care spun ca-mi vor inlocui plantele pierdute ori distruse dupa 20 aprilie. Sper sa se tina de cuvant.
 

MERY

Active Member
E bine atunci ,daca se tin de cuvant inseamna ca sunt seriosi, iar tie o sa-ti revina zambetul pe buze!
 

Fleur

Active Member
Azi am primit colet de la Dibleys cu toate plantele care lipseau ori au murit. Deci merita o bile alba!
 

michaela

Active Member
Bravo Fleur! Da, merita o bila alba.
Dar eu ma bucur pentru ca ti-ai recuperat plantutele, stiu cum e.... :x
Eu n-am avut surprize neplacute cu cei de la dibley insa cu alte colete interne.... :x ziceai ca le-au ros soarecii... parca sa se vada ce-i la interior... :rofl:
 

anca_brasov

Member
fetelor cand va horatai sa faceti comanda de la dibley's nu vreti sa facem comnda comuna?
cred ca ar fi super okay pentru toata lumea....
 

mena

Member
M-ar interesa si pe mine sa ma alatur grupului care vrea sa faca comanda la Dibley's. Sper sa ne adunam mai multe doritoare.... 8)
 

popescu gp

Well-Known Member
comanda

Din pacate nu am mai primit n imic de la dibley din fucsiile pierduta la transport desi eu i-am spus ce s-a intamplat.Eu am mai pierdut din plante la o alta trrimitere anterioara si nu am mai facut scandal .asa ca probabil ma considera unitate neglijabila.ce sa-i faci pagubasul pagubeste.
 

michaela

Active Member
popescu gp- dar Dibley .... vinde si fuchsii?? :eek: poate gresesc dar eu n-am vazut... scuze daca e asa :oops:
 

mena

Member
Cornelia, acum am vazut catalogul postat de tine. :oops:
Azi bantuiam pe pagina celor de la Dibley's si am gasit acelasi catalog acolo...Ma tenteaza sa fac o comanda singura...dar nu ma descurc cu codurile lor.
Am zis sa intru sa caut pe forum sa vad daca au mai fost facute comenzi la ei si cum s-a procedat, si asa am dat de postarea ta :)

Crezi ca ma poti ajuta cu niste sfaturi cum sa fac comanda?Nu stiu ce sa scriu la coduri :?: poate sunt eu mai blonda si cu un neuron obosit si nu stiu ce trebuie sa fac... 8)
 

dorinas

Member
In iulie am facut o comanda la ei si am primit niste plante anemice e putin spus, cam 2 frunze. Am reusit dupa 2 luni sa-i mentin in viata si arata cam asa:

Ca sa nu mai spun ca in loc de Alissa am primit 2 pui de Harlequin Blue dintre care unul mai mult mort decat viu. Cred ca e un furnizor din ce in ce mai neserios.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu care visam la o comanda de la Dibley's...Parca mai demult toata lumea era multumita de el dar mai nou aud numai lucruri rele...
Pacat... :(
 

Fleur

Active Member
O fi fost si la el vara grea la fel ca la noi. Cat despre marime niciodata n-au avut mai mult de 2 frunze, nici alea prea mari.
O sa am eu Alisa, Dorina.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Confirm cele spuse de Fleur, nici inainte plantele trimise nu erau prea mari. Dar nici anemice. Aveau un verde sanatos. Acum ce sa mai zicem, probabil e greu pentru toti, din diverse motive.
 
Sus