Dibley

dorinas

Member
O fi greu si la ei nu zic nu dar pretul este destul de mare si imi pare rau ca nu i-am pozat cand i-am primit, acuma inca arata bine daca se poate spune asa. :( oricum am fost tare dezamagita si de cate ori ii ud imi aduc aminte de asta.
 

elaelena

Member
rog pe fetele care au mai facut comanda la ei sa imi spuna cu cat s-a marit valoarea comenzii dupa ce s-au achitat taxele si comisioanele...
m-ar incanta cativa streptosi dar ....depinde de costul final :oops:
 

miha

Member
Ela...e vorba doar de transport... in jur de 6 lire... Plata se face cu cardul, comisionul e nesemnificativ, nici nu mai stiu daca exista...
 

michaela

Active Member
Eu am comandat la ei in decembrie si cu toate ca la momentul respectiv, erau plantele disponibile in martie am primit comanda cu anumite plante minus si inlocuite altele :x cu toate ca am specificat ca nu vreau asta!!.... evident in factura a ramas ca eu as avea o anumita valoare in cont la ei....
Cred ca o perioada lungaaaaaaaa....... nu mai comand nimic la ei :rofl: :rofl: :rofl:
 

elaelena

Member
aha, deci prudenta marita...m-am cam ''fript '' la o alta comanda externa, nu as vrea sa se repete cu alt furnizor...cred ca renunt...deocamdata 8)
 

Ninutza

Member
Si eu am comandat la inceputul lui decembrie, practic la scurt timp dupa aparitia noului catalog de achimenesi, insa unul l-au inlocuit, desi erau toti si-am comandat devreme, tocmai ca sa pot alege, iar cativa au fost decedati
 

michaela

Active Member
Ninutza- tot cam in perioada aia am comandat si eu, imediat dupa ce am primit pe mail noua lor oferta-ba eu am mai conversat si pe mail... adaugati va rog la comanda una alta... etc... asa ca nu accept din partea lor nici un fel de scuza si o consider o nesimtire crasa! :x iar faza ca am bani ramasi la ei.... mi-e sila! parca nu puteau sa mai bage ceva si gata :!:
 

popescu gp

Well-Known Member
Eu am facut comanda in primele zile din decembrie si in ianuarie cam pe 10 am primit rizomii la prima vedere f buni insa cu un fel lipsa si inlocuit cu scuze de rigoare;i-am plantat pe toti si sa vad ce si care vor iesi.In anii trecuti am primit si eu de la el strepto si violete care insa nu au fost calitative iar din 12 strepto nu am ramas intr- o scurta perioada de timp fara toate plantele.
Cu achimenes si alte gesneriacee:aeschinanthus,columnea,nematanthus,
alsobia nu am avut probleme
 

diana999

Active Member
am facut si eu o comanda zilele trecute. Transportul e aproximativ 7euro. M-am ingrozit putin dupa ce am citit ce-ati patit voi......
Sper sa ajunga cu bine si sa nu inlocuiasca nimic :D
Dupa Paste voi primi coletul.
 

diana999

Active Member
Am primit coletul prin posta. Un plic mare care era desfacut, a fost impachetat de posta romana dar n-a lipsit nimic. Puii de streptocarpus au calatorit cu bine, mai putin unul...dar mai are sanse. Acum sper doar sa infloreasca asa cum trebuie :D
 
Sus