Dipladenia

D

dyayzh

Guest
Stiam eu de ce-mi doresc asa mult una rosie..rosie...e superba :oops: :D
Sa te tot bucure de flori si multumesc mult :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Felicitari, Giulia pentru dipladenie! Este o frumusete, iar cand va inflori te vei indragosti de ea!

Iata si dipladenia mea rosie, achizitionata anul acesta de la Simfonie. Avea doar 15 cm cand am cumparat-o.
Abia a scapat dupa grindina din seara trecuta! :aoleu:

 

mirela06

Active Member
Dipladenia mea, a crescut, sa stufit si e plina de flori. Eiii, ce mai e de ea. Este pusa in gradinaaa :)
 

daisy111

Active Member
:eek: :eek: Felicitari fetelor pt asa frumuseti!!!!!! :visator: ....m-ati inbolnavit grav,vreau neaparat sa cumpar si eu una. :cry: :oops:
 

giulia

Member
multumesc fetelor . adevarul e ca din cauza voastra m-am indragostit de aceasta floare si de obicei ma feresc de cele care pot fi periculoase pentru pisici . sta in jgheabul de flori de la balcon si aseara pe vijelia aia am bagat-o prima in casa .nu stiu daca a mea e mai plapanda pentru ca a fost tinuta in conditii de sera - la pipera e cald si cam intuneric , sau asa e ea , cum ating cu neatentie vre-o frunza , imediat iese latex .
 

irinabv

Active Member
Moderator
Dipladeniile mele infloresc continuu, dar au ramas pitice, asa cum le-am luat. Parca erau urcatoare :? Au turba acida, le mai dau cand nu uit ingrasamant pt. acidofile, stau la soare si in intemperii. Gresesc ceva?

Si cea alba de la Fdana :D
 

mirela06

Active Member
Foarte frumoase. Astazi, dupa ce a aflat ca un este planta de gradina, sotul , a scos dipladenia si a pus-o intr-un vas mai mare, sau cam mare, dar este si ea destul de bine credcuta :rofl: si cred ca merita asta. Acum, pt. ca este si agatatiaore, o sa-i facem si pe ce actiona :rofl: Ma intereseaza cum sa procedez cu ea la iarna. Se tunde, infloreste daca o tin in casa, etc. :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pai este ea de gradina dar nu la noi si in afara de asta gindeste-te cit o sa munceasca saracuta sa umple ditamai ghiveciul cu radacini in loc sa faca flori.Acum Mirelo draga mea...... :gandit: ce sa zic?Parca nu as zice inapoi la ghivecel :rofl: dar..........
 
Sus