Discutii Trandafiri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da stiu ,dar e frumos :)
iar la tufe mature inflorirea poate sa tina si o luna sau mai mult :D
sunt multi trandafiri neremontanti care merita un loc ;-)
sa va arat ?
 

clematite

Well-Known Member
sannamaria a spus:
da stiu ,dar e frumos :)
iar la tufe mature inflorirea poate sa tina si o luna sau mai mult :D
sunt multi trandafiri neremontanti care merita un loc ;-)
sa va arat ?
Hai, ca e seara surprizelor.
IDEE: plantati clematite pe langa ei, si ele continua treaba cu inflorirea....... :evil: :p
 

Roxana Peled

Active Member
Splendizi, ce pot sa spun?
Doar ca eu cu piticania mea de gradina nu-mi pot permite nici sa salivez dupa astfel de monstrii gigantici si neremontanti pe deasupra asa ca la mine strugurii-s acri :fluierat:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ba ne plac si bujorii, da 'specialitatile' sunt scumpi rau :mrgreen:

Roxana, decat niste bete cu 3 flori in varf, fara parfum, fara nimic, dar care remonteaza, mai bine o splendoare neremontanta...e drept ca daca e mare si tu ai gradina mica...cam nasol, ca nu mai incape nimic
 

clematite

Well-Known Member
Roxana Peled a spus:
Splendizi, ce pot sa spun?
Doar ca eu cu piticania mea de gradina nu-mi pot permite nici sa salivez dupa astfel de monstrii gigantici si neremontanti pe deasupra asa ca la mine strugurii-s acri :fluierat:
Ii intinzi pe gard, in lungul gardului, mai cateri si pa casa, etc :giggle:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mie-mi vine sa mor de nervi ca nu am nici o posibilitate de a planta chir langa casa un astfel de monstru, sa mi se urce pe perete, sa scot trompa pe fereastra sa-l miros :roll:
 

Roxana Peled

Active Member
claude a spus:
Ba ne plac si bujorii, da 'specialitatile' sunt scumpi rau :mrgreen:

Roxana, decat niste bete cu 3 flori in varf, fara parfum, fara nimic, dar care remonteaza, mai bine o splendoare neremontanta...e drept ca daca e mare si tu ai gradina mica...cam nasol, ca nu mai incape nimic
Hehe...pai ce aratati voi in poze aici nu-i vorba ca nu mai incape nimic, e vorba ca nu incape nici el singur :rofl:
Pe urma sunt si remontanti stufosi si floriciosi iar unii dintre noi ii mai iarta ici si colo pentru faptul ca poate nu miros :)
 

Roxana Peled

Active Member
Sa stii ca am in plan unul mare pe gard! :D (cand o sa am gard :) )
Ma gandesc insa la unul cu tendinte de lungire mai de graba decat la unul tufos.
 

clematite

Well-Known Member
Roxana Peled a spus:
Sa stii ca am in plan unul mare pe gard! :D (cand o sa am gard :) )
Ma gandesc insa la unul cu tendinte de lungire mai de graba decat la unul tufos.
Pai asa vedeam si eu , de asta am zis in lungul gardului.
hai ca iti ofer consultanta :rose: :gandit:
 
Clematite, pana acum, nu mi-au inghetat trandafirii si sper sa nu se intample nici pe viitor.
Roxana, Iceberg nu era de semi umbra? asa aveam impresia.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus