Floriana bulbose

Acum sa o intrebam pe Claude cam ce cantitate maxima ar putea aduce. Nu stiu cu ce mijloc de transport vine.Daca poate aduce o cantitate mica va trebui sa ne limitam la cativa bulbi.Daca e asa, eu mai renunt la cativa...desi as as lua o gramada pt ca sunt destul de ieftini.
Sa vedem ce zice Claude.

Noi ne facem aici liste, dar cine organizeaza comenzile, pt ca Claude doar ni aduce.
 
D

dyayzh

Guest
Eu as dori Orchis si Hippeastrum "Sonatini" Viridi Rascal as dori si eu :oops:
 

fdana

Member
tudose_al3xandru a spus:
Eu as vrea, daca se poate:

Hippeastrum "Sonatini" Helios 2 bulbi per conf. => 9 euro
Hippeastrum "Sonatini" Veneto 2 bulbi per conf. => 9 euro
Hippeastrum "Sonatini" Viridi Rascal 2 bulbi per conf. => 9 euro
Hippeastrelia Durga Pradhan 1 bulb per conf. => 3,5 euro
Sprekelia formosissima 5 bulbi per conf. => 8 euro

Daca e cineva care doreste hipp Helios, Veneto si Viridi Rascal pot da cate unul din fiecare dupa ce ajung la mine ca sa nu o incurcam pe Claude. Din Sprekelia din 5 cati sunt intr-un pachet voi da 3. Dar sa vedem intai ce si cum.
As vrea eu cate un bulb de H Helios si un H Veneto daca ai in plus.Ms.
 
Da fdana, asa facem. Iti dau un H. Helios si un Veneto. Iti dau si Virdi Rascal daca vrei, am vazut ca i-ai cerut lui dyayzh.

Noi facem acum socoteli dinainte...dar sa vedem ce o iesi in final. :rofl:
 

michaela

Active Member
tudose_al3xandru a spus:
michaela a spus:
Alex Viridi Rascal si Sprekelia formosissima putem sa luam impreuna am si eu in comanda aceste varietati
Da Michaela, asa facem. Sprekelia as vrea 2, deci sa ramai cu 3 daca e bine...
Alex sa te hotarasti ce cu cine imparti :rofl: :rofl: :giggle: Viridi Rascal era vb ca imparti cu mine :?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Dragilor, voi uitati-va cam ce ati vrea, eu pot si sa organizez comanda, cat despre volumul care-l pot aduce...ei, pana e umple o plasa de...1 leu, n-ar fi problema, mai mult ar fi nasol, nu de alta dar eu mi-am comandat 20 de trandafiri, care-s in ghiveci si sotul meu a zis ca sa nu-mi imaginez ca face tot drumul cu ghivece in brate :rofl: Eu o sa dau maine un telefon la furnizor sa vad care-i treaba cu costurile la livrari externe. Daca nu-i costisitor atunci ar putea fi trimise direct in Romania. Singurul motiv de ingrijorare pentru mine este faptul ca pana ajung eu acasa (2-3 aprilie) s-ar putea ca bulbii sa vegeteze :?
 
Imi cer scuze Michaela, nu stiu ce-am gandit in clipa aia. Asa e, viridi rascal si sprekelia impart cu tine.

Cu fdana impart H. Helios si Veneto.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu as vrea urmatoarele:


Hipperastrella DURGA PRADHAN 2 buc - 9 eur
Hippeastrum equestre (puniceum) 1 buc -5 eur
Hippeastrum stylosum 1 buc - 5 eur
Hippeastrum BALENTINO 2 buc- 9 eur
Hippeastrum Orange Rascal 2 buc- 9 eur
Hippeastrum Viridi Rascal 2 buc - 9 eur
Achimenes Snowprincess- 5 eur
Crinum Cintho- 6 eur
Daca doreste sa imparta cineva cu mine bulbii de mai sus e binevenit!
Multumesc tare frumos!
 

georgiana

Member
Eu as vrea sprekelia!!!!!!dar 5 bulbi.....
Daca mai are cineva de impartit crini as vrea sa ma combin si eu....!!!sunt tare frumosi,....eu voiam Tacca dar nu au disponibil.
 

marirogo

Active Member
Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea: daca se aduna asa de multi bulbi, nu ar fi mai bine sa se trimita coletul prin posta Atlasib, de exemplu?
Claudia ar putea sa ne ajute sa faca comanda si s-o puna pe masina. Am inteles ca persoana care vinde bulbii se afla la 5-7km de Roma.Coletul se poate trimite la cineva din noi, care poate face distribuirea plantelor mai departe.

Claudia nu poate aduce f. mare bagaj, si oricum nu vine pana in aprilie in tara.
 

ira

Member
georgiana a spus:
Eu as vrea sprekelia!!!!!!dar 5 bulbi.....
Daca mai are cineva de impartit crini as vrea sa ma combin si eu....!!!sunt tare frumosi,....eu voiam Tacca dar nu au disponibil.
Daca vrei iti iau eu 2 bulbi de sprekelia :)
 
Sus