Floriana bulbose

D

dyayzh

Guest
Sarselia..esti o dulce :hug: Noi deja impartim ce nu stim de vom avea :rofl:
 

MASCHA

Active Member
Poxicuta sunt de acord sa ampartim,mai vre cineva,dar sunt destui.
Problema este cine se ocupa de comanda ?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
fixpix a spus:
DAR... se ocupa cineva de comanda? Sau am sarit eu peste mesaju ala, in care isi ia cineva in carca aceasta sarcina???
:mrgreen:
ma gandesc si eu la ceva bulbi, dar deocamdata... mai astept. sa imi fac bugetul...
Da, pot sa ma ocup eu de comanda, in sensul de a organiza lista, a face plata...pot sa si primesc eu plantele dar ajung in tara in aprilie, e cam naspa pentru ca probabil vor intra in vegetatie... deci ar fi indicat sa fie livrate direct in tara, daca e dispus vreun participant la comanda sa le preia din acel punct.
 

magda

Active Member
Moderator
Pot sa preiau eu de la livrarea in tara. Cu limbile straine nu ma descurc deloc, iar card cu care sa pot face platile externe nu am :( In schimb pot face colete pe care sa le expediez in Romania :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Magda, ar fi perfect! :D Pot sa fac eu lista, comanda si plata! Ok, maine seara iau la puricat comenzile fiecaruia si o sa postez o lista initiala.

In alta ordine de idei, eu n-am reusit sa contactez azi telefonic furnizorul, mai incerc si maine, intre tim i-am trimis un mail ca sa aflu pretul transportului in Romania, sper ca luni cel tarziu, dat fiind ca a inceput week-endul, sa reusesc sa vorbesc cu el sa aflu si in cat timp onoreaza comanda si in functie de asta stabilesc un termen limita pentru inscrierea in comanda.
 

magda

Active Member
Moderator
Perfect. Eu maine plec la munte (surpriza din partea sotului), dar duminica ma intorc si seara pot sa intru pe net.
 

poxicuta

Active Member
Re: bulbi

poxicuta a spus:
As vrea sa revizuiesc si eu comanda mea, am gasit 2 feluri de dicentra mai ieftin in tara si raman cu urmatoarele:

DIC 007-7,5 E/buc
HYM001 -4,5E/ 3 buc (daca mai vrea cineva impartim)
HYM004-3,5 E/buc
ACH008 5 E/30 buc (daca mai vrea cineva impartim)

MACHA daca esti de acord vreau si eu 5 bulbi de zephiranthes citrina
Claude , nu ma pot abtine , mai adaug
EUC 002 8E/3 buc (daca mai vrea cineva sa impartim)
SPR001 8E/5 buc (daca mai vrea cineva sa impartim)

Deci:
DIC 007-7,5 E/buc
HYM001 -4,5E/ 3 buc
HYM004-3,5 E/buc
ACH008 2,5 E/15 buc (impart cu Georgiana )
EUC 002 8E/3 buc (daca mai vrea cineva sa impartim)
ZEP citrina 1,25 E( 5 bulbi)( impart cu MACHA)
SPR001 8E/5 buc(daca mai vrea cineva sa impartim)
 

sini

Well-Known Member
vreau sa ma uit la hippeastri.Nu gasesc lista in care sunt preturile pe care le vad la voi.Va rog sa ma ajutati :rugaciune:
 

poxicuta

Active Member
Re: bulbi

poxicuta a spus:
poxicuta a spus:
As vrea sa revizuiesc si eu comanda mea, am gasit 2 feluri de dicentra mai ieftin in tara si raman cu urmatoarele:

DIC 007-7,5 E/buc
HYM001 -4,5E/ 3 buc (daca mai vrea cineva impartim)
HYM004-3,5 E/buc
ACH008 5 E/30 buc (daca mai vrea cineva impartim)

MACHA daca esti de acord vreau si eu 5 bulbi de zephiranthes citrina
Claude , nu ma pot abtine , mai adaug
EUC 002 8E/3 buc (daca mai vrea cineva sa impartim)
SPR001 8E/5 buc (daca mai vrea cineva sa impartim)

Deci:
DIC 007-7,5 E/buc
HYM001 -4,5E/ 3 buc
HYM004-3,5 E/buc
ACH008 2,5 E/15 buc (impart cu Georgiana )
EUC 002 8E/3 buc (daca mai vrea cineva sa impartim)
ZEP citrina 1,25 E( 5 bulbi)( impart cu MACHA)
SPR001 8E/5 buc(daca mai vrea cineva sa impartim)
Mai adaug
Habranthus robustus 4E/20 buc(daca mai vrea cineva sa impartim)
Scadoxus 4,5E/buc
oxalis depressa 3,5 E/10 buc(daca mai vrea cineva sa impartim)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Privitor la taxele de transport, mi-a raspuns la e-mail furnizorul, are nevoie de adresa ca sa poata face o simulare de pret. Cum Magda a anuntat ca e plecata pana luni...daca are cineva adresa ei, ar putea sa mi-o trimita pe PM, daca nu, astept pana luni, cand revine Magda. Sau daca e cineva care locuieste cat de cat in apropiere, in ceva oras vecin(ea am vazut ca e din Drobeta Tr. Severin), ca sa nu rezulte o simulare de pret cu diferente mari, altfel as da adresa mea, nu stiu daca conteaza si in ce oras se livreaza ca sa calculeze pretul :?
 
Sus