Fuchsia - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

zamfira

Member
Ale mele sunt la racoare , in afara de una, care era tare inflorita asa ca am mai lasat-o in casa .Dar in curand merge si ea la culcare
De tuns, nu le-am tuns.La primavara
 
D

dyayzh

Guest
eu vreauuuuuuuuuuuuu.........comenzile se trimit intre 1 ianuarie si 15 aprilie. costa 18,5euro transportul pna in 2 kg si 24,3 euro intre 2-5 kg. astea sunt costurile pt romania.minimul de comanda este de peste 10 euro. ne mutam la comenzi? :evil:
 
Imi puteti spune si mie cam cat ar costa o fuchsia din comenzile pe care le faceti? Eu am doar o fuchsie si as dorii sa mai achizitionez, dar locuiesc la tara si pe la oras nu dau prea des, deci o comanda prin posta mi-ar prinde bine.
 
Mi-am adus aminte si va spun ca am gasit un sait ,,sere flori Anita", care are punct de desfacere la Piata Bazar Dorobanti, iar in oferta scrie ca au 10 varietati de fuchsia. Ati dat cumva pe acolo?
 

blueheart_d

Member
e prima oara cand vreau sa achizitionez fuchsii, asa ca am nevoie de sfatul vostru putintel. e vreo diferenta intre speciile de fuchsia la intretinere? sunt unele mai sensibile decat altele? nu vreau s-o dau in bara din prima. multumesc
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu stiu daca exista vreo diferenta la ingrijire, cert este ca TOATE sunt sensibile la paianjenii rosii. Sunt nesuferitii aia care nu iarta nimic.
 

Hariclea

Member
Si mai ales au un tropism fantastic pentru musculita alba! Asa ca daca vrei sa iti achizitionezi mai multe fuchsii, aprovizioneaza-te cu cel putin 2 feluri diferite de insecticid ca sa fii pregatita oricand sa incepi un tratament! Paza buna trece primejdia rea! :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:D Singura "veterana" dupa caldurile din vara:.................

fara muste si paianjeni :rofl: ........
cert este ca racoarea din camera cactusilor ii prieste al naibii de bine!
A crescut enorm in ultima luna.M-a surprins placut draga de ea :oops:
Poate ma va surprinde cu flori in prag de iarna :) Ar fi ceva,nu????
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pai nu-i fac nimic....................am lasat-o la rece pur si simplu.Ea si-a facut datoria doar!
Udarea a fost rara si putina.Cred ca pur si simplu a "rabufnit" :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus