Gloriosa

zi_inflorata

Member
Moderator
am plantat si eu azi semintele de gloriosa primite de la dna Kati. Plantuta cumparata gata incoltita e maricica, are si o frunza noua. Sa o dau in balconul de pe vest cu soare mult?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu sunt multumita ca a dat si al treia saminta iar prima aparuta este deja marisoara :dans:
Citi ani trec pina vad flori?Sau trebuie sa astept nepotii ? :mrgreen:
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ce figura mai esti, Gabiuta!
Cred ca te-ar putea ajuta Kati pentru ca stiu ca ea a incercat cu semintele.
 

Kati

Active Member
Gabiuta a spus:
Eu sunt multumita ca a dat si al treia saminta iar prima aparuta este deja marisoara :dans:
Citi ani trec pina vad flori?Sau trebuie sa astept nepotii ? :mrgreen:
Gabiuta, eu sunt in anul II cu plantele iesite din seminte. Inca nu vor sa creasca mari, au ramas de cca 6-10 cm :x Asa ca nu stiu cand vor inflori :)
S-ar putea ca la altii sa creasca mai repede, dupa cum stim, planta e tare fitoasa. :D Sa ma fi vazut asta primavara, cand am luat la mana rizomii de 5 mm :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Kati sa stii ca semintele le-am pus de dragul tau.Ca altfel rabdarea mea in acest caz e pusa la grea incercare.Dar......rezist,rezist cu stoicism sa vad cum vor creste :)
Deocamdata se inalta in paharul pus pe televizorul cald :rofl: :rofl: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Uitati unul din paharelele cu gloriosa:

am doua pahare cu trei/4 seminte rasarite.
Am oare sanse sa le vad inflorite in mandatul viitorului guvern :evil: ???
 

michaela

Active Member
pai de fata.... n-am mai zic nik ca... deja se spusese.... i-as fura ochii :oops: begonia... hmmm :oops: dar fuchsia cred ca are peste 7 cm diametrul florii nu?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu m-am pierudt.
Claude tu esti cu Gloriosa in brate sau e Iudit??
Ca eu sunt intr-o ceata totala de cand a aparut poza.
Oricum floarea paleste in fata celei care o tine in mana!
:wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
arselia, eu sunt in poza! :) Multumesc, esti o draguta, :oops: , dar sa stii ca totusi, floarea de Gloriosa e frumusetea, e tare interesanta! :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ahaaa na pui-pui sa nu te deochi dar chiar tu iesi muuult mai mult in evidenta fata de ea.
Cu ochii aia frumosi ai tai nici nu se discuta altfel.
:wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sarselia a spus:
Ahaaa na pui-pui sa nu te deochi dar chiar tu iesi muuult mai mult in evidenta fata de ea.
Cu ochii aia frumosi ai tai nici nu se discuta altfel.
:wink:
:oops: Fac si eu pe modesta da-mi place sa ma lauzi! :rofl: Hai sa declaram remiza gloriosa-eu, de data asta, pentru ca dupa parerea mea o floare e mai frumoasa decat o persoana, si asta pentru ca o floare are in ea doar frumusetea si perfectiunea naturi, noi, oamenii, mai avem si cate ceva urat, din pacate! :oops:
 
Sus