In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

adite

Active Member
Sa te bucuri mult timp de florile magnoliilor!Am avut multi ani o magnolie in fata blocului,dar s-a uscat.Acum nu as risca sa cumpar pentru ca ori ar fi rupta,ori ar disparea cu totul.Anul acesta imi incerc norocul cu o Lonicera browni pe care o voi planta langa un gard(sa se bucure si posesorii gardului de ea).In rest,am cumparat multe seminte pentru flori,ca in fiecare an.
 

Blitz

Active Member
La noi in fata caselor pe strada au " sapat" ca teoretic asfalteaza. Mai astept si acest "fenomen", dar tot voi pune ceva seminte cand e gata cu actiunea "asfaltul".

Si am mai "capacitat" si pe vecinul de langa, care in principiu e cam nesuferit, dar i-am promis ceva seminte daca vrea sa puna si el. Oricum, vreau sa incep cu chestii nepretentioase, de tip craite, noptiute, etc., care sa nu fie tentante nici pentru etniile "ajutatoare".

Va tin la curent :D
 

miha

Member
Frumoase... La noi e inca foarte rece, abia o narcisa am vazut si eu astazi ca ar vrea sa se deschida...

Hepatica...cred ca-s toporasi... :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Va anunt cu bucurie ca vecina Viorica a alimentat gradina cu mai multe sortimente noi de canna si de dalia. O sa am ce poza la vara. :rofl:
 

anca_brasov

Member
salutare
cred ca am nimerit topicul potrivit!
de ceva timp magandesc sa iau cua salt gradina blocului, care e nepopulata cu flori, si arata jalnic, si sa pun ceva fliricele pe acolo!
dar nu stiu cu ce sa incep..vreau sa va intreb, pe voi care sunteti maestre, cu ce sa incep, care ar fi primul pas pt pe care ar trebui sa il fac!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai, sa vorbesti cu vecinii care stau la parter si sa vezi ce parere au. Si cu asociatia de locatari. Daca ei sunt de acord, faci un plan de bataie. Ca e simplu sa cumperi flori si sa le plantezi, dar trebuie sa ai si pe cine pune de "paza".
 

anca_brasov

Member
cornelia a spus:
Pai, sa vorbesti cu vecinii care stau la parter si sa vezi ce parere au. Si cu asociatia de locatari. Daca ei sunt de acord, faci un plan de bataie. Ca e simplu sa cumperi flori si sa le plantezi, dar trebuie sa ai si pe cine pune de "paza".

dc trebuie luata legatura cu asociatia de locatari?trebuie sa isi dea ei acordul?
e musai?
 

Blitz

Active Member
Super, Cornelia! Foarte frumoase floricele. :D :D :D

Eu tot aman sa pun seminte in fata casei, am aflat ca saptamana viitoare primaria va reface asfaltul pe trotuar si strada si ar curata si zona verde de mizeria facuta cu programul ISPA- de aceea am zis sa mai astept, nu sa-mi calce dupa aceea ca mistretii totul.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Minunate!
Narcisa insa m-a cucerit iremediabil.E o frumoasa!
Si se vede clar ca unde-s mai multi puterea creste si florile sunt mai frumoase!
:wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus