La mosie - Iris

iris

Active Member
:) Va multzumesc. Nu-i asa ca, am vecini tare dragutzi si cu mult bun simtz ? Fiind o zona asa de populata am mari sanse sa ma viziteze vre'un OZN !
 

iris

Active Member
Am revenit cu noutati de la mosie. Sa incep cu prima veste :( desi nu credeam ca, in viitorul apropiat voi avea vecini iata ca "minunea" sa intamplat. S-a inceput constructia unei case in partea stanga a mosiei am sa fac cateva poze maine azi am uitat "de fericire" :nu-mi_place:
Dar am si o veste foarte buna :) sotul a inceput amenajarea mai exact largirea baltii .Deocamdata suntem doar la inceput; s-a reusit excavarea unei mari cantitati de pamant. Acum asteptam sa se usuce pamantul pentru a-l putea nivela cu ajutorul unui buldoexcavator.
http://irismihnea.sunphoto.ro/La_mosie/ ... LATTLKCQCY
http://irismihnea.sunphoto.ro/La_mosie/ ... ZUHZWVYSDB
 

fixpix

Active Member
apoi iza... tu nu ai mosie... tu ai un stat acolo.
ti-ai ales deja un drapel, steag, stindard ???
apoi nu tre sa-ti fie teama de vecini, pana ajungi tu la ei trec doua zile si doua nopti!
misto balta. deschizi un strand? imi fac abonament!
:mrgreen:
 

iris

Active Member
fixpix a spus:
apoi iza... tu nu ai mosie... tu ai un stat acolo.
ti-ai ales deja un drapel, steag, stindard ???
apoi nu tre sa-ti fie teama de vecini, pana ajungi tu la ei trec doua zile si doua nopti!
misto balta. deschizi un strand? imi fac abonament!
:mrgreen:
:tavalit: :tavalit: :tavalit:
Fixpix fi atent aci' la fata daca doresti sa devii si tu proprietarul unui "stat" sunt inca parcele destule prin apropierea mosiei mele 5 E/mp daca tot e sa am vecini cel putin sa fie mai tinerei, chipesi si pasionati de floricultura asa voi avea si eu cu cine sa fac vre-un schimb de material dendrologic.
:gandit: Sa sti ca la steag nu m-am gandit dar cred ca ar arata tare bine pe balta un iaht (de jucarie)si-i voi pune numele "Ducesa" si ca sa fie atmosfera perfecta ar merge si o manea sa auda si bietele animale ca' sosit "civilizatia" in zona :mrgreen:
Strand nu-mi deschid 100% si nici piscina nu-mi plac, sincer nu agreez nici una nici alta dar daca as avea resurse financiare sigur mi-as cumpara un jacuzzi sa ma relaxez dupa o zi de dat cu sapa pe tarla ( dar ce sapa nene' mi-a promis sotul una cu oglinda montata pe ea ; m-am plans si eu intr-o zi ca-mi promisese inainte de casatorie cate'n luna si'n stele ....printre altele ca ma va tine doar in fata oglinzii asa ca a gasit el rezolvarea doleantelor mele). :)
Acum la modul cel mai serios nu-mi fac griji ca, ma vor deranja vecinii dar sigur nu vor mai venii caprioare sau rate salbatice in zona. :(
Vezi ca m-ai botezat asa ca vii cu ploconul . :wink:
 

fixpix

Active Member
scuze iris!
daaaa... mai fac cate un botez din cand in cand... asta ca sa compensez ca nu am pruncii mei...
:rofl: :rofl: :rofl:
5E/M2 sigur nu am de unde sa scot. poate 1E ???
LOL...
desi nu suna rau!
dar zau nu e de nasu meu.
sa stii ca ar trebui sa te grabesti sa patentezi sap-oglinda!
sa vezi cum dau faliment fabricile chinezesti de tractoare!
:mrgreen:
 

iris

Active Member
Sus