La mosie - Iris

iris

Active Member
:rugaciune: Am nevoie de ajutor. Va rog frumos daca cunoasteti de unde as putea cumpara astfel de obiecte de la noi sa-mi spuneti si mie; o adresa ceva.....
Doresc sa cumpar un abajur ( sau cum io fi spunand :nu stiu: ) din ceramica asemanator cu acestea
http://santander026.sunphoto.ro/CERAMIC ... LYZHBMZEWW cel verde este tare trendy-flendy
si un lavoar rustic arata cam asa
http://santander026.sunphoto.ro/CERAMIC ... FFNPGYYTNP din pacate imaginea este rasturnata dar obiectul cu pricina este cel de pe suportul din fier
inca o imagine cu lavoar (in partea dreapta a fotografiei) din pacate nu este clara imaginea
http://santander026.sunphoto.ro/CERAMIC ... NFMOLVUGWK
 

mirela06

Active Member
Doamne Iris, draga mea , apoi aveti unde trage la munca. Sa fiti sanatosi si sa aveti putere si tot ce faceti sa faceti cu dragoste. Apropoo. Pune vin in putina uroaie, sau amesteca cu melasa si mai vornim noi de fazani si iepuri. Numai sa fii pe faza ca vor umbla pe mai multe carari si cu capu-n picoare :rofl: :rofl: :rofl:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Cel mai ieftin le iei de la mama lor.Insa lighean, carafa si savoniera de portelan eu am vazut in primavara in Unirea la parter,costand 400 sau 600ron.Cele din imagini sunt italienesti,dar nu din portelan,este o ceramica de-a lor,frumoasa.Eu am gasit obiecte din acestea la un artizanat pe Calea Victoriei,am luat din colectia cocosi trei,unul e suport de scobitori,unul laitiera si unul carafa de vin.Pot intreba pe vanzatoare cum le-au procurat.saptamana asta.

Imi plac gusturile tale,succes la achizitionari.
 

iris

Active Member
Multzumesc pentru sfaturi mirela06, te tzuc :* . Deocamdata am abandonat "vanatoarea" dar daca ne apuca iar dambleaua vom aplica metoda descrisa de tine.
Mnina, eu fiind din Oradea nu prea am drum pe la Bucuresti dar speram ca, poate asa intamplator cunoasteti vreo firma care importa produse de calitate din ceramica si onoreaza comenzi on-line. :(
 

mirela06

Active Member
Iris ma bucur ca ti-am dat ideea asta si pe deasupra alcoolul fragezeste carnea salbaticiunilor. Vezi sa nu pape orataniile domestince ca nu stiu cum te mai descurci cu resuscitarile :rofl: :rofl: :rofl:
 

iris

Active Member
:) :) :) Fetelor am gasit o firma din RO care onoreaza comenzi on-line pentru produse din ceramica import Italia. :wink: Am gasit si lavoare vreo 6 modele. :)
 
A

Anonymous

Guest
iris daca ai B3 esti vanator?
e ash
io si mustele le vanez cu plici si le mai ratez
 
A

Anonymous

Guest
IRIS-ce sa-tzi zic.....io stiu ca se gasesc in targurile de vechituri de pe afara
in romania stiu pe unde s-ar gashi.dar de alea de marca
adica de inceput de secol 20 si mari de catalog......si preturile ajung la cateva sute de eruro per bucata
daca vrei "facaturi"
exista magazine gen "bamboo" si alte asemenea
precizeaza exact ce idei ai
(pt casa de la tzara ,ca obiecte rustice?
in cazul asta potzi lua si un castron mai mare de ceramica si un ulcior romanesc
daca vrei musai musai exista obiecte din Majolica ..in italia
sau gasesti in germania in targurile lor....un soi de ligheane si careve ,copii dupa cele originale
cred ca si pe la cehi si unguri se gasesc
cele de catalog........sunt pt colectionari si sunt atat de frumoase si fine incat nu prea itzi vine sa le lashi singurele in camp.nici chiar daca ar putea ademenii fazanii! :)
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Atentie la buletinul meteo,daca ploua va trebui repetata stropirea.
 

lelia

Well-Known Member
Privelistea e incantatoare ,din toate directiile .
Sa fiti sanatosi si sa realizati tot ce v-ati propus in acel loc superb :D :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Frumos, Iris, sa o stapaniti sanatosi! Dar aveti de munca, frate, nu gluma acolo...sa aveti spor!
 

mihai63

Member
M-am uitat cu atentie si l-am vazut si pe cel mic cum masoara cu pasul "mosia".....e tare dragalas.
 
Sus