Ludisia

CristianG

Well-Known Member
ghia_don a spus:
Un substrat pentru orhidee de la Agro, cam marunt e drept , dar pentru ludisii e bun. Nu-l folosesc la alte orhidee..
Nu-mi vine sa cred ce ai povestit....Sa sufere atat si in final sa arate atat de bine dupa replantare....Felicitari! Sper ca de data aceasta sa ai mai multa grija de ele. :)
 

ghia_don

Active Member
Da, promit!! :) Mai ales ca nu-mi sta in fire sa fac plantele sa sufere..dar de data asta am comis-o :oops: ...
 

sarselia

Active Member
Moderator
Daca a ta a trecut prin atatea Ghia inseamna ca a mea a murit de batranete... :rofl: :rofl:
In orice caz totul e bine cand se termina cu bine.Sa ai parte de ea si sa iti infloreasca frumos!
 

CristianG

Well-Known Member
ghia_don a spus:
Da, promit!! :) Mai ales ca nu-mi sta in fire sa fac plantele sa sufere..dar de data asta am comis-o :oops: ...
Se vede ca ai comis-o.Ai grija ca te mai intreb de ele daca te ocupi corespunzator... :mrgreen:
 

michaela

Active Member
Eu.... urmand cateva sfaturi citite pe aici in topic.... pot spune ca ludisia mea a suferit transformari uluitoare, in bine :D
revin si cu o poza... e superba! :D -in ochii mei :wink: :oops:
 

michaela

Active Member
:D Iat-o! :D

Ce-mi pare rau ... ca nu mai am poze de anul trecut-era atat de firava....
-Eu nu mai ud-propriu zis- i fac dus cam odata la 10 zile las sa se scurga si atat!!!
Este o planta super pentru cei care duc lipsa de timp :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce frumoasa e!
Mare si plina de tije florala!

Minunat!
Ma bucur mult ca si-a dat drumul si ca ii merge atat de bine!

Bravo Micha!
 

CristianG

Well-Known Member
michaela a spus:
:D Iat-o! :D

Ce-mi pare rau ... ca nu mai am poze de anul trecut-era atat de firava....
-Eu nu mai ud-propriu zis- i fac dus cam odata la 10 zile las sa se scurga si atat!!!
Este o planta super pentru cei care duc lipsa de timp :wink:
O planta minunata! Arata superb....Si a mea face tija florala. Este perioada lor de inflorire! :D
 
Sus