Muscate pe balcon - partea a II-a

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Frumoasa.Dar nu o mai au.

Chiar daca eram cu masina de unde am facut poza tot nu puteam sa iau ca florareasa era in concediu cateva zile.Dar erau atat de frumooooooase...
 

Atașamente

geodezia

Well-Known Member
da am luat-o in primavara comanda data de vreo 3 luni
incep sa se faca frumoase si sa se umple de flori
nu prea stiu daca sa o tund sau sa o las asa mai tufa mare dar treaba c ama pus-o intr-un vas mic de vreun kil
 

Luminita81

New Member

Atașamente

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Parca de la Plant Shop am mai luat, Lore. Si am facut la un moment dat, acum cativa ani, comanda la Gommer in care am luat hibiscusi si muscate - Anca/@anknic sigur poate sa ne dea detalii fiindca ea e una dintre cei care a luat muscate
 

soeurmarie

Member
Buna ziua tuturor si un an cu multe bucurii gradinaresti ! As dori sa intreb daca are cineva muscate englezesti si muscate duble si este dispus sa trimita lastari neinradacinati. De inradacinare ma ocup eu.Oricate si cat mai multe culori. Bineinteles contra cost sau la schimb. Multumesc anticipat indiferent de rezultat sau....chiar lipsa raspuns.
 

Dea18

New Member
Buna ziua! Este primul an in care am primit cateva muscate. Sunt mari, inflorite bine... doar ca am impresia ca au ghiveciul cam mic. Eu le-am pus asa, cu ghiveciul lor mic, in jardiniere la balcon. Ma intreb cum imi dau seama daca au nevoie sa le schimb ghiveciul? Pot face asta oricand, chiar daca sunt inflorite bine? Multumesc pentru raspuns!
 
Sus