Muscate pe balcon - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

kerkyra

Well-Known Member
Oare as putea risca sa scot pe pervaz jardiniera cu muscate curgatoare si petunie? Petunia are boboci, si la muscata am vazut unul.
 

R@MONA

Active Member
Eu le-am scos pe pervaz; una zonala avea boboc; acum s-a deschis.Le las si peste noapte tot afara; le merge bine.
 

carmenushka

Active Member
Eu cred ca am pierdut toate muscatele care au fost in casa(neincalzita peste iarna) :( anul trecut au rezistat dar anul asta nu, am ramas doar cu cele pe care le-am dus la beci acolo sigur nu a inghetat
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Or fi fost prea ude?Eu asa am patit acum vreo doi ani :(
Taia,o sa le pun si niste ingrasamint.
 

Roxana

Active Member
Arata foarte bine. Voi deja le-ati scos pe balcon? Ca mai vad si alte plantute acolo, pe langa muscate.
 

pesi

Member
Eu am balcon inchis si au stat toate in balcon peste iarna
Blocul fiind reabilitat cred ca asta le-a tinut de cald .. :D
 

popescu gp

Well-Known Member
plante pentru balcoane si terase

Muscatele curgatoare ce le am au inceput sa faca flori ,iar altele au boboci.Celelalte clasice inca sunt in dezvoltare.
 

LauraT

Member
As vrea sa dau muscatele curgatoare afara in jardiniere , dar cu vremea asta capricioasa chiar ca nu stiu ce sa fac :?
 

kerkyra

Well-Known Member
Si eu am doua jardiniere cu muscate, le-am scos pe pervaz, le-am mai bagat in balcon cand a fost vant puternic. Am mai luat din Baumax un set de 10 buc curgatoare (la reducere, 6 lei ) :). M-ar tenta sa incerc sa pun seminte, daca mai gasesc pliculete, stiu sigur ca am vazut. Am inteles ca nu sunt chiar dificile. E tarziu oare? Cam in cat timp as putea vedea flori?
 

serbo

Member
Am avut dar nu in anul in care le-am insamantat. Cam dupa 2 ani pot spune ca sunt plante in toata regula. Daca vrei poti pune acum pentru anul viitor
 

LauraT

Member
Parerea mea este ca nu se merita seminte , pana cresc trece vara , mai bine rasaduri de-a gata care infloresc in acelasi an :D
 

LauraT

Member
:rofl: stiu ce inseamna asta si pe mine ma chinuie "sentimentul "asta ,atunci nu pot decat sa-ti urez mult succes :marfa:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus