Phalaenopsis

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

angela draganoiu

Active Member
este unul in Berceni langa Selgros si altul este in Militari.
la cel din Berceni ajungi cu un autobuz 312 ; 313 ; 232 pana la capat si apoi pe jos ca e aproape. nu stiu unde stai si cum vii ca ar mai fi si autobuzul 102 care are statie mai aproape, chiar in fata la Carrefour.
 

alfa

Active Member
Angela draga mea, ti-am ascultat sfatul :wink: :


Acum o mai astept pe cea matura a mea sa-si arate splendoarea si pe moment ma declar multumita.... desi azi tare mult mi-a luat sa aleg.... parca iti vine sa le iei pe toate :D
 

diana999

Active Member
multzumesc!!! a fost promotie...si cum florile orhideelor mele au trecut...m-am cadorisit cu aceste frumusetzi.
 

ghia_don

Active Member
Frumoase toate achizitiile voastre, fetelor sa va traiasca :D !!
Si ale mele ultimele intrate in familie :wink:
Iar toate, toate celelalte mai batrine, au tije noi :) ...
 
D

dyayzh

Guest
Doina, ai lipsit tu ceva timp dar si cand ai aparut ai adus o multime de minunatii :oops: Felicitari pentru noile achizitii si reusitele cu cele vechi :D
Am si eu prima tija din "munca" mea la un phale :petrecere:
 

angela draganoiu

Active Member
alfa a spus:
Angela draga mea, ti-am ascultat sfatul :wink: :


Acum o mai astept pe cea matura a mea sa-si arate splendoarea si pe moment ma declar multumita.... desi azi tare mult mi-a luat sa aleg.... parca iti vine sa le iei pe toate :D
draga Alfa sa te bucuri de ele sint superbe. te inteleg cind vorbesti de alegere grea, de multe ori am vrut sa le iau pe toate ca parca toate imi faceau cu ochiul dar Carcotasul Sef imi taie mereu elanul :x
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase, felicitari!
Caramell, Doina - ma bucur sa va revad iar phalele galbene m-au inbolnavit! Cred ca ar trebui sa adaug culoarea asta colectiei existente...
Au inceput sa infloreasca si la mine - toate au tije noi si doua dintre ele - alb cu roz si grena deja si-au deschis din floricele.
Poze cat de curand, promit...
 

ghia_don

Active Member
Am ajuns la concluzia ca phalele sint cele mai putin mofturoase dintre toate orhideele, la ele n-am avut nici o pierdere in comparatie cu celelalte : miltonii, cambrii, dendro....
Ba chiar am una, din care, in decurs de un an, am scos doi pui, care in momentul acesta au fiecare cite o tija florala :) ...si dupa cum observ este gata sa mai "nasca" un keiki :wink: ...
 

Simonilela

Member
Felicitari, ghia_don! Sunt grozave. Abia astept sa le vad pe „batrane” reinflorite. Eu sunt tare emotionata numai cand ma gandesc ca si unele dintre phalele mele au tije noi, fiind prima lor reinflorire la mine abia ma abtin sa nu le inspectez zilnic. :oops:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Batranica nebatranica dar arata tare bine.
Felicitari pentru reinflorire si sa ai parte de ea cat mai mult timp!
 

alfa

Active Member
Multumesc! a fost harnica intradevar. E pentru prima data ca nu am taiat tijele dupa inflorire. Draguta a reinflorit pe ambele tije vechi si in plus a mai dat si una noua :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Super!
daca e iubita si dragalita te rasfata si ea cum poate mai bine!
sa ai parte de frumusetea ei cat mai mult timp!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus