Phalaenopsis

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Kati

Active Member
irinabv a spus:
Eu nu m-am prins :cry:
Vacuta = phala arlechin, ori cu pete. Fiecare ii spune altfel. Vacuta mea este Everspring-ul, daca o cauti in albumul meu, Irina :D

Te-am notat si pe tine, Mymo :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
am uitat ca mai am si de la Cornelia un Arlequin :oops: deci in total am doua ! dar tot astea imi plac cel mai mult ! pentru mine nu conteaza daca e fara flori ,numai sa fie vacuta si sa fie la pret bun!ma pregatesc sa fac o vizita zilele astea la Baumax ,poate mai gasesc una sau una galbena ca imi doresc tare mult! :D :wink: desi am zis ca anul asta nu mai cumpar nici o floare ,nu mai am stare trebuie neaparat sa ma duc ,ca nu mai pot :giggle:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Din pacate vacutele noastre se gasesc asa de rar!
si nu inteleg de ce...
Eu una am avut norocul sa gasesc acum cateva zile la Obi cand era promotie la orhidee.
Dar era o singura bucata ascunsa printre sutele de orhidee albe si roz.
Nu inteleg de ce nu aduc si specii mai deosebite pentru ca s-ar bate lumea pe ele.
Dar nu mai zic nimic ca iar ma apuca supararile legate de cum se face comertul cu plante la noi... :(
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ieri am fost la Baumax dar la reduceri nu au fost numai ceva phale mini cu 22 ron :eek: foarte mult zic eu ! si ceva miltonii si cimbidium cu 59 ron !desi imi doresc foarte mult un cimbidium ,nu am mai avut destui banii la mine ! plus ca era prea scump pt buzunarul meu :oops: :cry:
 

sarselia

Active Member
Moderator
:wink:
Sanamaria lasa ca poate le vor mai ieftini si vei mai gasi!
pentru Arad preturile de care ai zis sunt chiar bune pentru ca pe aici Cymbi sunt peste 100 ron iar mini phalele pe care le-am vazut la Obi erau 35 ron.
Asa ca se poate si mai rau...
:roll:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc mult, Kati!
Sa nu uiti sa o notezi si pe Mymo ca si ea cauta de tare de demult!

Pupici si numai bine!
:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus