Prima mea "Sera"

dacian

Member
Salutare,

Sambata fiind liber m-am hotarat sa imi petrec dimineata prin magazine (Bricostore, Praktiker, Baumax), si inevitabil trebuia sa imi cumpar ceva. Nu ma asteptam sa fac o astfel de investitie dar a meritat.

Dimensiuni : 1960X0960X2200 mm
Pret: avantajos RON





Dacian
 

gty

Member
wow
da te-ai pregatit nu gluma
asteptam vesti si poze ce ai pus in ea
spor la treaba
 

dacian

Member
gty a spus:
wow
da te-ai pregatit nu gluma
asteptam vesti si poze ce ai pus in ea
spor la treaba
Salutare,

Momentan nu am pus nimic pentru ca nu prea stiu foarte bine tainele. Saptamana aceasta imi sosesc cateva carti comandate pe internet si incepand de sapt viitoare incep plantatul.

Am pus pentru moment: ardei iuti, busuioc, hrenita si patrunjel.

Dacian
 

aleynad

Active Member
Moderator
Dacian, nu-i nevoie sa raspunzi mereu cu quote :)

Felicitari pentru noua achizitie, asteptam rasadurile :wink:
 

dacian

Member
Salutare,

Este prima. Am zis ca totul are un inceput. Mie imi place sa pun seminte. Din calculele facute in faza de germinare are capacitate de aproximativ 1500 de fire. E prea mult pentru mine la inceput. Pe urma le mut in alta ce urmeaza sa o montez. E mult mai mica in h, dar alta L, l.

Dacian
 

dacian

Member
sicora fabian a spus:
Depinde de specie, Dacian, la unele pui 1500 de seminte pe metrul patrat.
Corect, sincer nici eu nu stiu cum si ce o sa plantez. Am montat solarul si ma documentez intens. Am dat mai mult pe carti decat pe solar. Cert este ca nu prea aflii nici din ele informatii concrete. O sa vad pana la urma ce iese din toata chestia asta. Am zis ca e bine macar odata in viata sa incerci sa faci si asa ceva ...

dacian
 

sicora fabian

Active Member
Te complici, Dacian. Gandeste-te ce plante vrei, cumpara seminte si seamana-le. Daca ai luat-o intr-adevar pentru semanat! :twisted:
 

dacian

Member
sicora fabian a spus:
Te complici, Dacian. Gandeste-te ce plante vrei, cumpara seminte si seamana-le. Daca ai luat-o intr-adevar pentru semanat! :twisted:
Am cumparat aproximativ 20 de tipuri de seminte. In weekend merg la tara si o sa plantez. Am dat comanda de turba, pastile, pahare, etc. Imi place sa fac totul organizat.

dacian
 
Sus