Sieberz

IZA

Active Member
Dar se vede clar ca sunt prelucrate pozele pe calculator . Sunt unele plante comune care au un pret foarte mare. Toate au preturi mari.Se pot gasi si-n alte locuri plantele de la ei si cu preturi mult mai bune. De exemplu in expozitii sau prin piete ca se aduc din Ungaria de ex sau Serbia.
 

presco

Active Member
danero2004 a spus:
presco tu ai luat de la bakker fara probleme ?
Da si cred ca am avut vreo 6 comenzi la ei. Am avut o singura problema cu o budleja care a fost de alta culoare dar mi-au trimis alta, in cazul meu au fost foarte seriosi, si in plus am primit la fiecare comanda diverse cadouri, de bulbii de flori m-am bucurat cel mai mult! Sunt curioasa ce o sa aiba in catalog anul acesta, caci din cel de toamna mi-am umplut gradina cu bulbi si astept cu nerabdare primavara sa-i vad infloriti. Au preturi marisoare, dar daca cauti bine gasesti si plante la pret convenabil iar taxa de transport e mica. Sper sa ramana asa si anul acesta.
 

elenafles

Active Member
Ati comandat la ei in sezonul acesta ?Eu am comandat in februarie si inca nu mi-au trimis coletul. :?
 

sebii

Member
La mine acelasi lucru...i-am sunat si au zis ca pe la mijlocul lui aprilei dar le-am spus atunci ca renuntam la o planta care deja trebuia plantata. Cred ca au intarziat ca sa nu trimita 2 colete si sa plateasca si ei un transport.
 

nick1971

Active Member
in privinta transportului, nu se fofileaza, stai linistit, eu am primit o comanda in 3 transe, cu un singur cost de transport. stiu ca ma repet, eu am fost multumita de ei, doar ca mi-am cam facut plinul si a aparut plant-shop cu preturi foarte bune :D, la sieberz preturile acum mi se par cam mari, sigur si cand am comandat eu erau mari, dar aveau plante care nu le vazusem in alta parte
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu am luat clematite de la ei, pretul mi se pare exagerat de mare si nu au cum sa fie mai mari decat cele din comert.
 

happy

Well-Known Member
Saptamana asta au zis ca trimit cda mea facuta cu o prietena din Slobozia,iasomie dubla,catina,viburnum bogdantesse. :D
 

gabrielais

Active Member
ioi..am murit si-am inviat ca s-o iau de la capat.. :) ce de minuni in catalogu' asta... :visator: poate s-or indura si de noi... :rugaciune: :salivat:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Mai dar sunteti belea nu gluma , tot ce e acolo la 49.99 euro la anul il iei din RO la 19 lei :rofl: :rofl: :rofl:

Putintica rabdare , dragii mosului! :rofl: :rofl: :rofl:
 

happy

Well-Known Member
Profitori sunt si in alte tari nu numai la noi.Doar ca ei au salarii imense fata de ale noastre.Pretul integrarii in UE :x
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu sunt dezamagita de Sieberz. Nu toate plantele pe care le vand ei corespund cu pozele din catalog. Unele sunt ok, altele nu. :(
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
e ciudat ca toti se lauda , dar daca tin minte piersicul plat care il am demult in curte e o inventie a statiuniii de la Traian si nu se chema Sugar Baby :rofl: si a mai costat si 12 lei pomul nu 1 milion :x
 
Sus