Trandafiri Anasstasia

anasstasia

Active Member
Henri Matisse. Acest trandafir este precum tancul: in permanenta a fost plina de flori si de boboci din mai pina ieri, a depasit orice trandafir care exista in curtea mea desi sta in plin soare si a suportat aceleasi conditii climatice. Il recomand din inima.

 

anasstasia

Active Member
Terenul pregatit pentru cei 86 de trandafiri pe care ii voi primi in aceasta toamna. S-au sapat 80 de gropi. Fetele, am cam scapat :)

 

anasstasia

Active Member
In fiecare groapa am pus si niste balega de cal veche. Am zis ca nu o sa strice ;D Rideau de mine si mama si Florin cind ma vedeau cu balega in brate, iar eu tantosa mergeam sa imi fertilizez pamintul =))
 

victoria222

Active Member
Felicitari Anasstasia, pentru gropile sapate. O sa ai un adevarat rozariu acolo la tara. Si trandafirii sunt foarte frumosi. Ma bucur sa aud ca-l recomanzi pe Matisse. Eu o sa fac o comanda la Starkl si-l am si pe el pe lista.Si pe Utrillo :)
 

daisy111

Active Member
La anul de nu uit si eu,iti amintesc. :oops: Multumesc muuult!!!! :hug: Nu te-am uitat cu cel promis,inca nu am ajuns la tara sa il scot. :*
 

anasstasia

Active Member
Sint cuminte si te astept. Nu te grabi pentru mine, ca oricum mai ajung peste citeva saptamini la tara cind vin si ceilalti.
 

anasstasia

Active Member
Cred ca e trandafirul urcator cumparat de la bulgar de pe site-ul okazii. Insa semana si cu angela. Nu stiu ce sa zic....
 

Rose

Active Member
So nice! Incep sa-mi placa mult cei grena! Esti o norocoasa! Ma bucur ca ai avut parte de inca o priveliste incantatoare ! :visator:
 

anasstasia

Active Member
Da, am avut parte de multi trandafirii infloriti.

Kosmos cu floare simpla


The dark lady cu dedicatie. :mrgreen:


 
Sus