Trandafiri bebe Iris

Roxana Peled

Active Member
Sunt foarte frumosi trandafirasii tai! :D
Si vad ca si la tine Rhapsodie e albastru. E clar ca trebuie sa-l plantez mai la umbra :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
No bine, si al meu e plantat in plin soare, dupa ce l-am plantat mi-am dat seama de greseala, dar era decembrie, ninsese si aveam neuroni inghetati :rofl: Asa ca pana la toamna tre' sa identific un loc mai umbros, ceea ce e cam greu :roll:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumosi, trandafirii, Ramona! Si eu zic ca cel alb este Leda. Inca de cand am vazut poza mi s-a parut ca este el si abia apoi am citit denumirea de sub ea ca sa ma conving.
 

bebe Iris

Active Member
:* Multumesc mult dragelor! :D
Da, Rhapsody in Blue al meu este la semiumbra :D . Don Juan este mai visiniu, dar stiti si voi cum iese rosu la pozat :p
Adi iti trimit eu in toamna lastarei de Leda, daca doresti si daca-mi amintesti.
 

marirogo

Active Member
Mamaa, mamaaaa, ce-i la tine, Ramo!!!!
Superb! Cand e apogeul la trandafiri, ca poate trec (cand nu esti acasa, cu o foarfeca ;-) ) sa-ti admir gradina!
Toate aveti trandafiri infloriti, numai la mine n-au inceput sa se deschida bobocii, si-acum cu ploile astea....se mai amana.
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: Apoi si la mine ploua si-mi strica toti trandafirii, irisii si bujorii. Cu frigul asta, toate cam stau pe loc, dar poti veni zilnic sa verifici daca-s la apogeu ;-) :*
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Superbi, Ramona! Nici nu stiu la care sa ma uit mai intai!
Foarte frumosi, Rapsodie, Mon petit Chou, Mozart, Queen of Sweeden, Sombreuil, Chippendale. Si ca de obicei, la tine Mme Isaac Pereire este de vis! :visator:
 

MASCHA

Active Member
De fiecare data cand ma uit la gradina ta ma intreb cum de reusesc atatea plante sa supravietuiasca si sa mai si infloreasca atat de frumos,pe bucatica aia de pamant :eek:
Ce le faci de nu au fainare,nu se lungesc de umbra,nu se balosesc florile s.a.m.d. cum se intampla cu ale mele :?
 

bebe Iris

Active Member
:D Si eu ma intreb uneori cum de se descurca asa inghesuite...sa stii ca unele nu reusesc, am si pierderi sau plantute slab dezvoltate.
 
Sus