Va rog identificati

belisima

Well-Known Member


:? voua vi se pare ca seamana cu jackmanii?mie nu imi seamana a nimic :rofl: am cumparat-o cu eticheta de multiblue,apoi mi s-a parut ca e jackmanii,prin urmare am taiat-o de jos primavara,insa...e inflorita de la inceputul lunii,nu-i devreme pentru jackmanii?si culoarea e bleu deschis...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Mi-ar placea si mie o incurcatura ca aceasta. Ce spui de Arabella?
E o clematita taratoare, nu se catara, frunzele ei nu se incolacesc pe suport ;-)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E o clematita de grupa 3. Când se deschide complet floarea mai postati o poza.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Irina, nu se poate stabili exact, pana nu vedem floarea complet deschisa si staminele. Si nici atunci nu e sigura identificarea. Am putea la fel de bine sa zicem ca e Prince Charles, Perle d'Azur, Blue Angel... etc. Sunt mai multe variante. :D

In mod cert este o clematita de grupa 3, si cred ca asta o interesa in primul rand pe Gabiuta, ca sa stie cum sa o trateze.
 

irina_81

Member
Caramell a spus:
Irina, nu se poate stabili exact, pana nu vedem floarea complet deschisa si staminele. Si nici atunci nu e sigura identificarea. Am putea la fel de bine sa zicem ca e Prince Charles, Perle d'Azur, Blue Angel... etc. Sunt mai multe variante. :D

In mod cert este o clematita de grupa 3, si cred ca asta o interesa in primul rand pe Gabiuta, ca sa stie cum sa o trateze.
Scuze,nu se va mai intampla.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: Vai, ma faci sa ma simt precum o profesoara care se uita la elevi pe deasupra ochelarilor.

De ce sa iti ceri scuze? E un forum unde ne exprimam cu totii opiniile si ce e cel mai important, invatam unii de la altii si din greselile proprii. Caci daca am fi atat de invatai incat sa stim totul, nu am avea ce cauta aici. ;-)
 

irina_81

Member
Caramell a spus:
Vai, ma faci sa ma simt precum o profesoara care se uita la elevi pe deasupra ochelarilor. :rofl: :rofl: :rofl:

De ce sa iti ceri scuze? E un forum unde ne exprimam cu totii opiniile si ce e cel mai important, invatam unii de la altii si din greselile proprii. Caci daca am fi atat de invatai incat sa stim totul, nu am avea ce cauta aici. ;-)
Nici ce-a mai mica intentie...oricum ai dreptate :wink: m-am grabit,si nici nu stiu prea multe legat de subiect :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ai facut fooooooooarte,foooooarte bine Irina ca ti-ai spus parerea.Asa mai invatam si noi :oops: mai ne uitam si dupa alte plante,mai deschidem googalutzul :rofl: si uite asa mai invatam una-alta.
Nici nu trebuia sa iti ceri scuze ca a fost o reactie cit se poate de fireasca.
Eu sunt tuta :mrgreen:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Uitati o poza cu floarea complet deschisa cam dupa o saptamina de la inflorire:

este o culoare fooooooarte dulce si suava.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Carmen ai mai avut timp sa te gindesti si la asta? :? Multumesc mult. :* Ii dam noi de capat.
 
Sus