Vase Bonsai

pork

Member
danero2004 a spus:
Stefan , din pacate cred ca sunt mai multe specii care pot fi conduse in ghivece insa din pacate au denumiri asa , conifere mix , si nu sunt chiar un expert sa identific o thuja comparativ cu ienupar....
Ei, oi vedea eu ce gasesc. Am vreo 3 specii pe lista: un ligustrum, o serissa si un ienupar...astea 3 sunt petele de pe creier la momentul asta.

danero2004 a spus:
Ghivece voi mai cauta , caci e bine sa nu arunc cu banii si sa iau si ceva inestetic
Aici ai dreptate. Avantajul tau ca esti "om mare", eu mititel fiind ma mananca mai tare si de multe ori am dat bani degeaba :giggle: ... dar asta este, toate cu farmecul lor :)
Oricum, cand gasesti cate ceva, arunca o vorba, dupa cum spuneam...ma mananca :rofl:
 

sicora fabian

Active Member
"Broscuta" pare o cana pentru copii, iar pentru "papucei" iti trebuie un conifer si multa imaginatie! Eu nu dispun de asa ceva . . . insa nu strica sa incerci dupa ce le dai gauri pentru scurgere! :D
 

pork

Member
Asta vroiam sa zic si eu Fabiane, nici astea n-au gauri de scurgere. Daca reusesti sa le gauresti fara sa le spargi...poti incerca.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Baieti , de la un prieten am aceasta oferta

de la 64 lei setul la doar 42 toate trei , maine dimensiunile si in 6 ore in ziua in care le comandam le trimite din bucuresti

interested?

 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Conform proverbului "unde dai si unde crapa" unde nu ma asteptam am dat peste o smecherie



vreau sa spun ca sunt super multumit de cum arata , pacat ca nu mai aveau la culoarea asta sau mai inchise :wink:
 

sicora fabian

Active Member
Fain, parca-i facut special pentru el!
Insa trebuie sa-i misti un pic ramurile, caci privit din lateral nu are "volum" deloc!
Trebuie sa inveti sa le legi cu sarma! :mrgreen:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
facut eu una mare de vreo 2cm , asa ca are unde sa se scurga apa , dar la legat cu sarma nu stiu , da mie imi place si asa cum e :| :| :|
 

pork

Member
Am fost in Baumax...dezamagit...
Aveau pe o masa cativa bonsai, dar pe moarte si la preturi mari. Afara unde era material nemodelat am gasit ceva exemplare frumusele insa la preturi mari (ienuperi la 90 si 100 RON :eek: ) desi exemplarele erau relativ micute ca dimensiuni...Iar ce era mai ieftin, era prea mic...
M-am dus degeaba. Asta e, poate data viitoare.
 

cipikkus

Member
pork a spus:
Am fost in Baumax...dezamagit...
Aveau pe o masa cativa bonsai, dar pe moarte si la preturi mari. Afara unde era material nemodelat am gasit ceva exemplare frumusele insa la preturi mari (ienuperi la 90 si 100 RON :eek: ) desi exemplarele erau relativ micute ca dimensiuni...Iar ce era mai ieftin, era prea mic...
M-am dus degeaba. Asta e, poate data viitoare.
Eu am fost la Baumax Bacau si cam la fel am gasit....vreo 2 bonsai aproape morti intr-o masa...iar afara...numai preturi piperate, nimic atragator (raport calitate pret).
 
Sus