Zephyranthes

karmenutza

Member
Parca ceva albastru-mov. Nici nu am fost foarte atenta ca nu m-a interesat foarte tare. Dar oricum nu alta culoare. Ceva in gama asta.
 

mymo

Active Member
Cine-i de vina ca am plecat sa iau zephi si nu am gasit? KARMENUTZA.
:rofl: :rofl: Dar nu-i bai ca am avut pe ce strica banii :)
 

karmenutza

Member
Poi da' unde ai fost tu? - La Metroooo!
Eu unde te-am trimis? - la Praktiker! Cel din Militari!
Si ce ti-ai luat pana la urma? :wink:
 

mymo

Active Member
Draga nea la ala din Militari mi-e cam peste mana :rofl: ,dar eu am fost la asta din Deva si nu erau,fusei si la Metro si la Practiker sa eu ies rar dar si cand ies..... :rofl:
Nu-i bai,am mai luat si eu aer,o camelie si o hortensie.Si mi-am bucurat privirea cu multe frumuseti.
 

karmenutza

Member
Vezi, nu ai plecat degeaba! :rofl: Hortensia e tot ca a Albelei, culorile alea amestecate, frumoase?
Poate ni le prezinti pe amandoua pe la "diverse".
 

victoria

Active Member
Am si eu 3 bulbi de Zephirantes.Pana acum o luna nici nu am stiut cum se numesc.Noroc cu o prietena care mi-a spus.
Acum i-am scos afara si am inceput sa ii ud normal.Pana acum i-am tinut la rece si i-am udat foarte putin.Abia astept sa iasa frunzele si apoi sa infloreasca.
 

oana_oana

Member
Numauita foarte fumosi, bogati si harnicuti. Sa-ti traiasca.
Si acum sa ma laud si eu cu floricica mea de la cei 3-4 bulbisori. :)
 

oana_oana

Member
Multumesc cory.
Cei ai lui Numauita sunt un roz mai intens si petalele sunt mai ascutite. Sa va traiasca fetelor.
 

oana_oana

Member
Acum ca tot suntem aici...voi schimbati ghiveciul in fiecare an astfel incat sa aiba loc bulbii sa faca puisori? Eu am cai 3 bulbi de anu' trecut si nu le-am schimbat ghiveciul.
 

numauita

Member
La mine au facut cateva flori si dupa ce au trecut le-am schimbat ghiveciul, la insistentele mamei mele. Nu credeam ca mai fac flori dar au inceput sa faca mult mai multe decat in vechiul ghiveci si asta peste foarte scurt timp, cam vreo 2 sapt.
 

valentyna

Member
am avut si eu anul trecut un bulb care a inflorit ,iar anul asta nici frunze nu i-au mai crescut.l-am lasat in pace in ghivecel sa faca ce o vrea-inca mai trag sperante ca va invia.sunt superbe ale voastre!!!sa va traiasca!!!!
 
Sus