Aquilegia

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumoase, caldarusele voastre! :D

Arselia, ce repede a inflorit cea de la Sieberz! Si e o culoare frumoasa si deosebita! Ale mele cumparate in toamna de acolo nu m-au bucurat cu flori, dar nu-i timpul pierdut! :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc mult, Carmen!
Da se pare ca s-a acomodat bine si si-a si deschis florile.Sper sa ii mearga in continuare bine ca m-am indragostit iremediabil de ele.Ciudat este ca, ma tot intreb, de ce pana acum nu le-am descoperit??!
:?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ador aceasta planta.La cununia civila,am primit de la tata un buchet facut din caldaruse,campanula si alte plante de gradina.Gradinareasa care mi l-a facut stia ce mult imi plac.A fost ceva de vis!
Inflorite si la mine:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Si eu m-am indragostit de ea. N-am vazut la nimeni varietatile cu floare batuta. Chiar n-are nimeni?
 

nick1971

Active Member
iudit, foarte frumoase!
am fost sambata la o prietena si am vazut inflorita in curte, dupa ce ma invartisem la expozitie pe langa una de 15 lei si nu am luat, si ii zic: ooo ai caldaruse si ea cica... eee sunt balarii :rofl: si am pus-o sa-mi dea si mie din balariile ei :) sper sa se prinda, ca tare frumusele sunt :D
 

alfa

Active Member
Sunt superbe! Si noi am fost sambata la o piretena si era plina curtea cu ele. Mov si roz avea ea. Si supriza, verisoara ei s-a prezentat cu un buchet imens de aquilegii rosii cu mijloc alb. Un buchet de vis! :eek: :visator:
 

michaela

Active Member
cornelia a spus:
Si eu m-am indragostit de ea. N-am vazut la nimeni varietatile cu floare batuta. Chiar n-are nimeni?
Eu am.... dar astept sa infloreasca... la mine se inmultesc asa de tare... ca am aruncat extrem de multe radacini. Parca un mov inchis dublu aveam si un grena??/ dar nu mai stiu... infloresc si le vad.
 

alfa

Active Member
Ce frumoasa eeeee :D

M-am indragostit de floricica asta. Din samanta nu mi-a iesit nici una, dar am gasit in piata la o tanti si am cumparat o tufa mica cu flori mititele :D
Va mai creste sau e varianta pitica :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mi-au mai inflorit alte doua tipuri.Simple de data asta

Fixuleeeeeeeeeeeeee,alooo,aloooo.........nu vrei sa facem un schimb?Sa imi dai si mie o rada de aqui alb-batut?Alegi tu ce vrei de la mine.Atit vreau:eek: rada :oops:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
De ce ziceti ca nu merge din seminte?Ele se scutura toamna si primavara rasar.
 

fixpix

Active Member
Gabiuta a spus:
Fixuleeeeeeeeeeeeee,alooo,aloooo.........nu vrei sa facem un schimb?Sa imi dai si mie o rada de aqui alb-batut?Alegi tu ce vrei de la mine.Atit vreau:eek: rada :oops:
iti dau. chiar am una inflorita. nou noutza. alba. e a ta gabiutzo.
sa vad ce vreau la schimb!

mici au mai rasarit pe ici pe colo, dar pana la anu nu stiu ce culori sunt!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ok Fixule.Multu mult de tot.

A mai aparut una si singura de acest fel

Sunt tare descumpanita fiindca am pus multe seminte daruite anul trecut cu multa bunavointa de o forumista draga mie careia ii multumesc din inima dar.......ici-colo cite una rasarita dar nu din transa data de ea :cry:
Foarte ciudat....... :?
Mai am citeva imbobocite sa vedem de care sunt :?
 
Sus