Atlas Plants

victoria

Active Member
asa este,dar sunt prea putini ca tine.
Pe mine m-a mirat cand mi-a servit ca scuza un necaz in familie.Eu stiu ca la serviciu iti lasi problemele la usa,ca asta e viata.Toata lumea are necazuri
 

anasstasia

Active Member
Pai am inteles ca pleaca in Italia. Daca avea un deces in familie....Sincer, nu stiu ce sa spun...
Iar la mine produsele le avea pe stoc, nu trebuia sa astepte sa le primeasca: atit trandafirii cit si bulbii de gladiole. Doar ca nu s-a dus pina la posta ca sa-mi trimita pachetul. Comanda prea mica si-a spus cuvintul. Mi-a spus si telefonic ca am o comanda mica ca dinsul are comenzi (tiruri pline cu marfa), ca o sa mi-o livreze de rusine pentru ca e facuta comanda de mai bine de o luna si jumatate. Eu stiu doar ca desi i-am trimis e-mail si i-am spus ca renunt la comanda nici macar nu si-a cerut scuze.
 

victoria

Active Member
pai sa ii fie rusine.Daca nu ii convenea trebuia sa puna comanda minima pe site.Eu stiu ca orice client trebuie respectat.Poate acum ai cumparat mai putin ,dar alta data ai fi luat mai mult.Asa nici nu mai iei si ii faci si reclama proasta la altii.
Dar se pare ca domnul nu se gandeste la aspectele astea.
Eu nu mai rwenunt pentru ca e deja prea tarziu sa mai comand in alta parte,dar daca intarzie din nou renunt de tot si cumpar la toamna de la altii.
Eu am facut in total comanda de 1.100 lei si se pare ca tot nu ii prea pasa
 

anasstasia

Active Member
Comanda ta este imensa, insa daca dinsul face comparatie cu tirurile care il asteapta la poarta....
Eu sper sa primesti comanda si sa ma fi ignorat doar pe mine.
 

victoria

Active Member
da,si eu sper,mersi frumos.Oricum,la final il voi suna si ii voi spune sa intre aici,sa vada ce frumos a inceput si ce gust amar a lasat la urma
 

happy

Well-Known Member
Se pare ca este depasit de cererile multe p[e care le are.Am fost un norocos ca a avut traseu prin Slobozia.
Acum am rugat pe cineva sa-mi cumpere pomi din Serbia,cu 2 euro/buc,se duce maine acolo.Este din Dr.Tr.Severin.
Victoria de acolo ar trebui sa-ti cumperi pomii si vita de vie.Cu cei de la Atlas nu cred ca te rezolva :|
 

Dea

Active Member
am facut o comanda la ei din 19 februarie :|
Nu stiu daca mai are rost sa o mai astept! Daca o va trimite in timp util pentru a putea planta, va fi bine, daca nu o va trimite ... asta este!
 

elipopa

Active Member
eu mi-am luat de mult gandul de la comanda! si eu am dat-o din februarie!!
pierderea este a lor, pana la urma!
 

victoria

Active Member
happy a spus:
Se pare ca este depasit de cererile multe p[e care le are.Am fost un norocos ca a avut traseu prin Slobozia.
Acum am rugat pe cineva sa-mi cumpere pomi din Serbia,cu 2 euro/buc,se duce maine acolo.Este din Dr.Tr.Severin.
Victoria de acolo ar trebui sa-ti cumperi pomii si vita de vie.Cu cei de la Atlas nu cred ca te rezolva :|
pai cum sa iau de acolo? :?
 

coral

Member
Victoria,nu regreta ca nu poti sa iei pomi si vita de vie de la sarbi,nici sarbii nu mai sunt ce-au fost!Degeaba sunt la pretul asta,cine stie cu ce te-ai fi trezit prin gradina! :rofl: Vorbesc din experienta proprie,in ultimii ani de cand i-au invadat romanii in cautare de chilipiruri,s-au smecherit si sarbii,incep sa se poarte exact ca ai nostrii!!! :cry:
 

anasstasia

Active Member
In urma e-mailului trimis acum 2 zile astazi m-a sunat domnul (nu ii cunosc numele) si si-a cerut mii scuze. Motivul invocat: un deces in familie.
Mi-a spus ca astazi trimite comanda mea, insa nu are trandafirul Pasion. I-am cerut Golden Delight si mi-a spus ca o sa-l puna in pachet. Acum...sa vedem ce primesc si cind. Eu sper ca vineri. Ce spuneti, daca trimite astazi pachetul am sanse sa-l primesc vineri?
 

elipopa

Active Member
anasstasia a spus:
In urma e-mailului trimis acum 2 zile astazi m-a sunat domnul (nu ii cunosc numele) si si-a cerut mii scuze. Motivul invocat: un deces in familie.
Mi-a spus ca astazi trimite comanda mea, insa nu are trandafirul Pasion. I-am cerut Golden Delight si mi-a spus ca o sa-l puna in pachet. Acum...sa vedem ce primesc si cind. Eu sper ca vineri. Ce spuneti, daca trimite astazi pachetul am sanse sa-l primesc vineri?
numai daca-l punea de dimineata! coletele puse dupa amiaza ajung cu o zi mai tarziu decat cele puse dimineata! eu cel putin asa stiu!
 

victoria

Active Member
Probabil.Depinde daca il pune dimineata la prima ora :?
Si eu am vorbit acum pe seara cu el din nou si i-am spus clar ca daca nu imi onoreaza comanda pana Vineri,sa considere ca am renuntat.Deja m-am saturat si nu am de gand sa mai dau un singur telefon.Doar nu o sa platesc factura la telefon cat comanda la Atlasplant :x :x :x
 

miha

Member
Daca a plecat cu posta de azi, da, ajunge vineri...
Si eu astept vita de vie tot vineri ... la fel a trimis-o azi prin posta...
 

victoria

Active Member
mie mi-a mai si spus la telefon ca din toate comenzile vechi eu am ramas singura fara sa o primesc.I-am multumit frumos :x
Sper sa o trimita asa cum a promis :x
 

miha

Member
Lasa Victoria...stii cum se spune ca ultimii vor fi cei dintai...
Ai sa vezi ce vom ravni noi la fructele si strugurii tai... :rofl: :wink: :hug:
 

victoria

Active Member
sper sa fie asa ca zau daca nu ma oboseste situatia.Daca nu imi ajunge comanda in 2 zile ma duc la pepiniera din Ghimpati sa vad daca mai au ceva
 

Dea

Active Member
si eu am primit azi telefon de la domnul de la atlasplants! Desi nu l-am sunat deloc si comanda mea este sub 100 ron, am considerat ca e mai bine sa astept "cuminte" si, uite, azi ... m-a bucurat cu faptul ca trimite coletul si probabil pe vineri va ajunge!

Am avut o discutie corecta si amabila!
In asemenea afaceri depinzi de furnizori desi, intr-adevar, pe cei pasionati e cam greu sa-i pui in situatia de a astepta!

Astept sa ajunga ce am comandat si daca voi fi multumita, cu siguranta, voi mai face comenzi si pe viitor!
 

miki70

Active Member
Anasstasia mie mi-a spus ca vineri pune coletul si inca nu a ajuns. Data trecuta l-a pus luni la posta si joi l-am ridicat. Deci nu prea cred ca il vei ridica vineri.
 
Sus