Atlas Plants

sarselia

Active Member
Moderator
Eu nu am patit nimic urat cu dansul.Am comandat initial de vreo 100 ron si am primit coletul extrem de repede.
Pe urma am plasat o comanda de 24 lei si m-a sunat de 2 ori si mi-a spus ca il va trimite.Si azi l-am primit.
Acum nu mai stiu ce sa zic pentru ca pana la urma vad ca nu depinde de valoarea comenzii ci de alti factori.Care or fi?Habar nu am.
 

coral

Member
Daca tot sunt atatea probleme cu livrarile,macar ca o compensatie,produsele de la aceasta firma sunt in regula,,bulbii de flori de exemplu,am inteles ca sunt vrac,nu sunt ambalati,arata bine?Vita de vie cine o produce?As comanda si eu,probabil nu m-am enervat demult si imi lipseste antrenamentul! :rofl:
 

miki70

Active Member
Eu am comandat doar canna si fiecare a avut punguta ei, calitate exceptionala, livrare in cateva zile. Acum la a 2-a comanda a durat mai mult si astept coletul, sper ca si ac sa contina bulbi tot de calitate f buna.
Au si plante vrac la rubrica SHOWBOXES .
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu am cumparat dalii- erau in pungutele lor si aratau tare bine,am mai luam si crini dubli care insa erau tare mititei.
Si niste bulbi de Calla care la fel nu sunt mari deloc.Insa toate sunt sanatoase si sper sa se faca ele mari si frumoase in timp.
 

coral

Member
Multumesc pentru informatii,cred ca o sa comand si eu,poate revine omul la sentimente mai bune si face livrarile in conditii mai bune.Asta e,speranta moare ultima!
 

victoria

Active Member
deci,eu am facut comanda foarte mare si bulbii de flori , in valoare de 300 lei,i-a trimis imediat.Foarte frumosi si sanatosi,fiecare in punguta lui.
Insa,pomii sui vita de vie,comandate tot atunci,adica in Februarie,nu au ajuns nici pana acum.
Ieri era foarte suparat ca multa lume a comandat de 10 lei.Au mai fost unii care au facut si comenzi la misto de 0,5 lei.Bineinteles ca i-am spus ca e greseala dansului ca nu a pus pe site o comanda minima,ca sa stie tot omul,si ca si cei care comanda de 10 lei sunt tot clienti care trebuiesc respectati pentru ca,in general,acestia sunt care iti fac reclama "din gura in gura" si care au efect destul de important asupra comenzilor firmei.Mai putin e valabil pentru cei ce comanda cu tirul,dar astia sunt destul de putini,sunt convinsa.
Sper ca a inteles ce am vrut sa iii spun.Oricum e treaba lui.Firme de distributie ca a lui sunt destule asa ca avem de unde alege..............pana culegem :)
Pacat totusi,pentru ca marfa este de calitate si preturilebune.Daca isi revine si cu livrarile,ar fi minunat.
 

victoria

Active Member
Aleluiaaaaaaaaaaaaaaa :petrecere: :petrecere: :petrecere: :petrecere: :petrecere:
Am primit comanda prin Fan Curier adineauri cu costuri de transport 0,pentru intarziere :D
Deci mai tarziu ies la plantat :)
 

miki70

Active Member
Mie nu mi-a sosit coletul, cica mi-a fost trimis la o alta persoana cu nume asemanator :( Nu cred ca e adevarat deoarece comanda e in calculator cu adresa cu tot, cum puteau sa trimita la altcineva? Si dc il trimitea la altcineva nu avea timp sa se intoarca la firma. Cica il pun azi la posta, sper sa fie adevarat. :(
 

miha

Member
Eu am primit azi vita de vie prin posta... La pomii pitici am renuntat intre timp, poate voi avea drum pe-acolo si ii iau personal...
Arata bine butasii...sper sa fie soiurile pe care le-am comandat...
 

Kamelia

Member
L-am sunat pe domnul de la Atlasplants si........era la inmormantarea unui vecin ,cand ajunge la birou ma suna .SPER.....
 

miki70

Active Member
Am primit luni comanda pana la urma, erau saracele canna cam transpirate, una din ele intr-un stadiu mai avansat de deteriorare, sper sa iasa ceva din ea. La alte 2 li s-a rupt motul :( . De acum inainte fac comanda in februarie.
 

coral

Member
Eu ma consider multumita,am comandat vinerea trecuta,a doua zi ma suna omul,nu mai avea in stoc vreo 2 produse,deci nu tot ce prezinta mai si exista,in fine,nu ma supar din orice.Luni a expediat coletul si miercuri l-am primit.Bulbi frumosi de crini,dalii,dicentra,deja in pamant,unde le e locul.
Mie omul mi s-a parut corect,comandasem un crin dublu si a zis ca nu mai arata prea bine si nu vrea sa il trimita asa.Poate chiar o fi avut probleme atunci cand a intarziat cu livrarile.Chiar ma bate gandul sa mai comand ceva! :)
 

dumitza

Member
Incerc sa fiu intelegatoare,dar la mine a intarziat o luna cu livrarea :x De ma apucase disperarea.In privinta corectitudinii sunt de acord.Si mie mi-a zis la fel de crinul dublu ca nu arata cum trebuie si prefera sa nu il trimita.Eu iert repede de fel,asa ca a scapat....dar cand imi amintesc de cate ori l-am sunat.....Ei ,sa se prinda pomii ce sa mai....ca asa a zis ...ca se prind chiar daca i-am pus pe 7 aprilie.
 

dumitza

Member
victoria a spus:
Aleluiaaaaaaaaaaaaaaa :petrecere: :petrecere: :petrecere: :petrecere: :petrecere:
Am primit comanda prin Fan Curier adineauri cu costuri de transport 0,pentru intarziere :D
Deci mai tarziu ies la plantat :)
Ha-ha.Costurile tale zero,le-a adaugat la mine,ca mi-a calculat transportul de doua ori.Noroc ca am avut curaj si am sunat,i=am explicat si a doua zi am si primit banii prin mandat.Erau vreo 45 de lei.S-a grabit si a gresit.L-am iertat oricum pentru greseala si poate la toamna mai incerc o comanda asa de recreere nervoasa :rofl: :rofl:
 
cum sunt pomii,in ce stare ii trimite? cu radacina libera s-au ambalata?cum livreaza marfa prin fan curier s-au prin posta? va multumesc frumos :oops:
 

victoria

Active Member
dumitza a spus:
victoria a spus:
Aleluiaaaaaaaaaaaaaaa :petrecere: :petrecere: :petrecere: :petrecere: :petrecere:
Am primit comanda prin Fan Curier adineauri cu costuri de transport 0,pentru intarziere :D
Deci mai tarziu ies la plantat :)
Ha-ha.Costurile tale zero,le-a adaugat la mine,ca mi-a calculat transportul de doua ori.Noroc ca am avut curaj si am sunat,i=am explicat si a doua zi am si primit banii prin mandat.Erau vreo 45 de lei.S-a grabit si a gresit.L-am iertat oricum pentru greseala si poate la toamna mai incerc o comanda asa de recreere nervoasa :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl:
 

victoria

Active Member
sorina_glavan a spus:
cum sunt pomii,in ce stare ii trimite? cu radacina libera s-au ambalata?cum livreaza marfa prin fan curier s-au prin posta? va multumesc frumos :oops:
pomii sunt cu radacina ambalata iar felul trimiterii ti-l alegi la finalizarea comenzii pe site. :D
 
Sus