Bougainvillea partea a II-a

daisy111

Active Member
:eek: Cei acolo?!Sunt superbe!!!! :visator: :indragostit: :clap:
Am vazut in album butasi prinsi si infloriti,daca te rog,imi poti spune si mie cum ai reusit?ca eu am tot incercat si esec total. :(
 

tamara

Member
daisy111 a spus:
:eek: Cei acolo?!Sunt superbe!!!! :visator: :indragostit: :clap:
Am vazut in album butasi prinsi si infloriti,daca te rog,imi poti spune si mie cum ai reusit?ca eu am tot incercat si esec total. :(
simplu, in pastilute de turba, minisera si... rabdare! merg si direct in pamant, fara nimic altceva, doar minisera! daca vor ele sa se prinda, se prind oricum :rofl:
 

daisy111

Active Member
Multumesc de raspuns!!! :hug: Am incercat in pamant cu minisera si mi-au mucegait,pe urma unele au putrezit in pamant,intr-un cuvant esec. :(
 

miki70

Active Member
danero2004 a spus:
frumoase foc , dar la anul va fi mai rau ca in autobuz cu inghesuiala :D
In primavara le scurtez radacinile ;-) . Sunt doar 3 plante acolo, 2 ciclam si una magic intr-o jardiniera de 80cm, deci nu e f mare inghesuiala.
Intentionez sa-mi mai fac cel putin inca 2 jardiniere dar cu alte culori . Una va fi cu Alexandra +galbena , mi-ar mai place orange batut dar nu am care sa o pun cu galben, pagoda nu stiu cu ce sa o asociez, pana in primavara ma mai gandesc ;-)
 

miki70

Active Member
Ioana Multumesc! Le am din august in jardiniera, pana atunci le-am avut in suporturi suspendate (din primavara). S-au comportat f f bine in soare plin ( de la 10 pana la ora 19) .
Gabiuta Multumesc! Cea ciclam e de tine, de fapt sunt pui de la cea luata de la tine. Are o culoare f f intensa in soare plin, e superba. Tu te plangeai ca nu-ti face flori, la mine e cea mai infloricioasa si-mi place ca face bulgari mari de flori. Iti multumesc inca odata pt ea :*
Dea multumesc!
 

tamara

Member
Mama, Miki, m-ai omorat! E besti!
Mi-ai luat-o inainte, chiar azi vorbeam cu cineva si i-am spus ca vreau la anul cel putin o jardiniera sa-mi fac :rofl: Am testat in ghiveci un mix si-s faine tare, cu toate ca galbioara si cea rosie au avut un ritm mai lent de crestere

In format mare, pt. Danero :rofl:
 

miki70

Active Member
Tamy :* E superba si combinatia ta, la anul imi fac o jardiniera asa. Observ ca Alexandra nu face bulgari mari de flori , asa e?
Alexandra mea de la tine :* explodeaza in curand, abia astept sa o vad :visator:

LE: te invit sa o vezi pe viu ;-)
 

tamara

Member
asa-i, Miki, nu face bulgarasi, dar mie imi place si asa.
Ma gandesc la pagoda ta, ar merge oare cu o mahara red, sau ciclam dubla (nu-i stiu denumirea)?

Merci de invitatie, o voi onora sper curand! :*
 

miki70

Active Member
Tamy te astept :hug: Alexandra chiar dc nu face bulgari mari merge cu cea galbena pt ca va face ea bulgarii.
Pagoda parca as combina-o cu una alba-alba . Mahara?? Inca nu am vazut una inflorita pe viu, nu stiu exact ce nuanta are.
 

tamara

Member
Am vazut eu bine, a inflorit si cea galbena? Am tras cu ochiul in sufra :rofl:
Nici eu nu am vazut-o pe viu pe mahara, inca, dar urmeaza, un pic mai are! A, si va inflori odata cu pagoda ;-) abia astept!
 

miki70

Active Member
Da e inflorita cea galbena, de fapt e pe scuturate . Uita-te mai bine in sufra :rofl:

In stanga magic+galbena, pe mijloc ciclama (de la Gabiuta :* ) in dreapta Pagoda pink + rosia de la Gabiuta
 

miki70

Active Member
Am in plan sa pun niste polite si sa fac un dulapior pt conserve (in balcon) iar pe el motz o jardiniera ca sa arate bine :rofl:
 
Sus