Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Fata draga, o sa ma declare astia bolnav cronic cu muuuulte bube: hibiscusi, violete, orhidee, strepto... Dar sigur reincerc si bouga ca prea e frumoasa!
 

tamara

Member
Ce frumoase sunt !Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele !
Sa stii ca cele doua de la tine sunt bine,una a stat vrde toata iarna iar cealalta acum isi desface un muguras :D :*[/quote]
Multumesc, Mirela! Si tu sa te bucuri de frumoasele tale!
Abia astept si eu sa infloreasca bougulita de la tine (doar una s-a prins sigur, una sta in expectativa). Si un leandru s-a prins, e frumos, asteapta sa-l vac vedeta :D
 

miki70

Active Member
In ghiveci afara pe pervaz, dc nu e loc nici acolo vin cu ciocanul si bat un cui pe peretele blocului :)
 

nick1971

Active Member
Doamne :eek: ce frumuseti aveti :visator: sa va traiasca!
eu am vazut azi in Metro, bouga mix de culori portocaliu, rosu, ciclam la 25 lei, nu m-am uitat la producator, m-am abtinut sa iau ca erau mici si mi-e ca nu infloresc asa, mai bine astept pana la Simfonie, la Pitesti
 

tamara

Member
Mascha, am crezut ca fac infarct cand a inceput sa se coloreze :cry: era galbejita, de-am zis ca am incurcat etichetele!
Nu-ti spun ca le-am luat la control pe toate :rofl: Dupa ce am scos-o in balcon s-a colorat in portocaliu, iar acum incepe sa se inroseasca, probabil s-a intimidat :rofl:
In ultima poza, gagalicea mica din prim plan, este una dintre "Gabiute" :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus