Camellia de ghiveci/container

lelia

Well-Known Member
Boboci arata ,super ! astepam floricele ,cred ca vor fi minunate ! :visator:
Sa-ti traiasca !
La ce temp. ierneaza dragalasa ? si la mine bobocii sunt destul de mari ,dar nu cred ca se vor deschide curand ,e destul de rece ,5-6 grade .
 

ghia_don

Active Member
Si eu am bobocei care isi arata roziorul petalelor :) ...camelia mea infloreste prima data, e din cea cumparata la cutie .
 

mymo

Active Member
Mi-au inflorit si mie doua englezoaice: Brushfield's yellow si Lady vansittart.
La prima inflorire nu sunt "ca la carte" dar sper sa-si revina.
 

lelia

Well-Known Member
Nu stiu cu ar fi ,,ca la carte '' ,mie imi plac la nebunie ,asa cum sunt ,sunt minunate !!!! :visator:
Sa-ti traiasca si sa infloreasca ,asa cum iti doresti !
 

MASCHA

Active Member
In sfarsit a inflorit si adoua englezoaica
Se pare ca de la englez pana acum doar Brushfield's yellow are caracterele specifice.
 

nick1971

Active Member
Fericitelor! :D sa va traiasca!
eu le am la serviciu si toata lumea le admira si ma intreaba ce sunt, sper sa nu mi le deoache cineva :rofl:
 

geodezia

Well-Known Member
camelia

waw cit ese de bella cea de la neamt din curte .. ce temperatura au aia acolo de se dezvolta asa de bine ca eu una nu am curaj sa o pun in curte pe timp de iarna
 

nick1971

Active Member
Nu stiu ce nu le-a placut, dar Desire si Margaret Davies si-au pierdut bobocii care incepuse sa se deschida :cry: se pare ca n-am noroc la camelii :(
 

ghia_don

Active Member
Si a mea i-a pierdut :cry: ...si incepuse sa se vada culoarea petalelor :cry: ..
Ni stiu ce a patit, ca nu pare sa sufere planta..
 

lelia

Well-Known Member
:( imi pare rau ...poate frigul ,umezeala ,,picioare reci '' .....
Nu stiu cu au trecut ale mele peste gerul care a fost ,abia astept sa ajung la ele ,.sper sa fie bine .........
 

MASCHA

Active Member
Lui Debbie i se usuca frunzele si cad :( ,poate fi consecinta faptului ca o tin linga usa si de cate ori se deschide aerul rece bate in ea ?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Controleaza-i pamintul.Vezi cit de uscat este .Ale mele cind au nevoie de apa fac asa..... :D Si da,precis ca nu ii place nici curentul care se formeaza .
 
Sus