Camellia de ghiveci/container

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multumesc Claudia.Pina acum am reusit sa am grija de ele. :oops:
Cind le vad pe cele din revista photoshopate ma apuca dracaneii :x
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Daaaa, de-aia e bine daca gasesti poze de prin gradini, ca alea de prezentare te prostesc :mrgreen:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu te inervoza.... :* ...frig si putina apa din cind in cind.Era sa pierd una in iarna asta din cauza ca mi-a fost frica sa nu pun prea multa apa :( .Vad ca isi revine ca am tot udat-o strop cu strop. :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
4 am si toate 4 au boboci.2 au si flori ,la a 3-a sta se deschida si ultima are boboci inca mici:


Am vazut la un centru de gradinarit camelii superbe,mai multe culori si mi-a ramas inima la una rosie,dar cand spun rosu,ma refer la rosu ca sangele.O sa o vedeti cat de repede :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:dans: :dans: :dans: Bravo ,bravo pentru astea.Sunt tare curioasa sa o vad pe cea rosie ....abia astept :rofl:

Pune-le tu si numele.
 

magda

Active Member
Moderator
Singura mea camelie cu boboci s-a gandit sa-i avorteze. Era rosie. In curand o sa-mi iau adio de la ele. Se pare ca nu ma plac :twisted:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator

de cind am primit-o de la englez asa a avut frunzele usor rasucite.Motivul?Habar nu il am :( si nici nu am gasit de citit vreo explicatie .
Daca stie cineva sa imi spuna i-as multumi :D
 

lelia

Well-Known Member
Sunt absolut minunate ! :visator: sa va bucurati de ele !


Desi nu sunt asa deosebite ,compenseaza prin harnicie ...






 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Lelia, tu ma omori pe mine, fata draga, pe tine te iubesc tare mult florile daca arata atat de bine! Camelia alba este de vis, atatia boboci si flori nu stiu daca am vazut pe vreo floare! Bravo tie, din suflet felicitari!! :clap: :clap: :clap:
 

ghia_don

Active Member
Fetelor, frumoase mai sint cameliile voastre!! :clap: :D
A avut si a mea dar i-a pierdut pina in primavara :( ...de-acum la anul poate o vad inflorita.
 
Sus