Epiphyllum

cornelia

Fondator
Membru staff
Iulia marfa! Cred ca o sa ai niste flori extraordinare. Astept cu nerabdare momentul cand ii voi putea poza cu boboci si flori si pe ai mei. :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Va povesteam de piticii mei: stiu cum se numesc dar nu reusesc sa gasesc poze pe net cu felul cum vor inflori. Denumirile sunt urmatoarele: Bliss, London Moonlight, Indian Foy, Cadiz, Creme de Mentha, Flamingo, Euphrosina, Kate Foster, Blanc extra, JT Barber, Ackermanii. Daca intamplator gasiti ceva pe net care ar putea sa ma ajute, v-as fi recunoscatoare.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sunt mici-mici Angela. In urmatorii 2-3 ani nici nu ma gandesc la flori. Poate doar unul sa-mi faca vreo surpriza, dar cam atat.
 

IULIA

Active Member
ai mei cei roz au intre 2 si 6 ani. cel rosu are vreo 4 ani. si intr-adevar, ai de asteptat. cu toate ca exista si minuni....
IULIA :rofl: :rofl:
 

IULIA

Active Member
aaa, si anul trecut am ratat sa cumpar alb, dar ma duc io la tanty aia si ii fac capul mare !!!!
IULIA :evil: :evil:
 

angela draganoiu

Active Member
aoleu da' unde ii mai pui pe toti ? ca la mine trei plante si s-a umplut balconul si e ca in jungla. nu mai am loc sa pun un pas.
 

angela draganoiu

Active Member
da stiu ca stau suspendati si le place asa, trebuie neaparat sa gasesc un loc pt cel de la birou.......... savad cum le mai aranjez
 

mae

New Member
ca ma batea si pe mine gandul sa comand un pachet surpriza si cand m-am uitat pe site-ul lui am avut adevarata surpriza: pachetul era 115,0 eu si m-am blocat de tot...cred totusi ca a gresit locul virgulei, m-ai linistit..
 

cornelia

Fondator
Membru staff
N-are asemenea preturi. Probabil ca a gresit. Poti sa-i scrii ca sa te asiguri. Dar nu ma gandesc ca 10 lastarasi costa atat de mult.
 

IULIA

Active Member
de cind apare, adica se creeaza bobocul si pina se ofileste, cam 1 luna, daca nu este f cald. deci, cu cit infloreste mai devreme, cu atit mai bine.
cel mai bine este sa faca boboci pe rind, tine mai mult frumusetea plantei....
la mine au cam vrut toti odata, asta este !
IULIA :rofl:
 

roxy

Member
cat de frumos este!!! am avut si eu unul rosu dar nu mi-a crescut deloc iar flori nici atat.
 
Sus