Epiphyllum

blueheart_d

Member
epi meu da tot mai multi lastari noi, iar unii cat de mici sunt, fac un fel de tepisori moi sau scot niste mustati. sunt atat de draguti, poate chiar va inflori.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Azi am mutat in gradina epi dupa "indicatiile pretioase" ale Rodicai.Din pacate Tomita care ma urmareste vesnic a dat cu labuta si mi-a rupt floricica care era gata sa se deschida.Dar sper sa-i mearga bine acolo unde am pus-o.Si o voi lasa si peste iarna tot acolo. :D
 
D

dyayzh

Guest
NU e cam frig pentru epi afara? Sau in gradina ta exista, datorita fortelor necunoscute noua, un loc mai calduros si plin de soare??? :rofl:
 

sorina

Active Member
Epy

Eu nu mai am ce sa scot afara ,
am tinut toate florile intr-o anexa neincalzita si nu mai am ce sa scot . Au putrezit .
Am avut 2 pui de Epy roz si 2 pui de Epy rosu , care facusera anul trecut flori . Imi vine sa
.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sorinaaaaaa......................i-ai udat peste iarna?Lasa ca rezolvam cu unul mic rosu :oops: daca esti cumintica bineinteles :rofl:
 

blueheart_d

Member
eu am scos epi in balcon de vrepo doua saptamani si ii merge bine, dar la vara va fi toata ziua pe soare. oare l-ar deranja?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Locul indicat de Rodica pentru a planta epi in gradina a fost in plin soare.Deci nu are cum sa-l deranjeze.Eu o cred pe ea :oops: :D
 

Cristiana

Member
Asa handicapat si lovit cum e, cazut de nenumarate ori si jumulit si de porumbei, epi galben al meu ma tine in suspans:

Oare sa infloreasca noaptea?
 
D

dyayzh

Guest
Galben??? Epi galben?? Minunat Cristiana...abia astept sa-l vad si inflorit 100%. Si ce daca face flori noaptea??pazeste-l cu aparatul pe start..musai poze...musai, musai :)
 

doina

Member
Cristina , tu-l pazesti sa-i faci poza , noi pazim forumul sa o vedem si sa ne bucuram de ea :rofl: :tavalit:
 
D

dyayzh

Guest
Eu o pazesc pe Cristiana sa nu va prinda si voi furati lastarasi :rofl:
 

doina

Member
Ca-n basmul cu ridichea uriasa :tavalit: dar nu ne tragem unii pe altii , ci ne pazim :rofl: :tavalit: Sa vedem daca apare si un soricel ...........
 
Sus