Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carla

Active Member
Si eu zic ca e Rhapsody in blue
Blue for you e mult mai spalacit si nici nu infloreste asa de bogat
 

geodezia

Well-Known Member
:visator: :visator: astia doi seamna mult dar Riana stie ce a cumparat cel mai bine sunt la fel de frumosi mie imi plac amindoi de aia i-am luat sie u dar la mine sunt de anu 1 adica pusi in toamna primavara abia ii astept sa infloreasca
 

riana

Active Member
nu stiu sigur daca este blue for you, recunosc ca nu ma prea pricep la numele trandafirilor, cand l-am luat nu a avut eticheta.
 

nick1971

Active Member
riana a spus:
iata ce bine arata deutzia langa trandafirul mov http://riana.sunphoto.ro/flori_2013/89481459
eu zic ca e Rhapsody in Blue, ii am pe-amandoi, par la fel, dar sunt diferiti, floarea e mai deschisa la Blue for You
carla a spus:
Si eu zic ca e Rhapsody in blue
Blue for you e mult mai spalacit si nici nu infloreste asa de bogat
. acum in anul 2 si blue for you infloreste mai bogat, va arat tufa lui in cateva zile
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
In constructie...


Au mai inflorit:

Bujori & Caldaruse


Clematis - Arctic Queen


Campanule :



Maci orientali:


Trandafiri:






Delfinium:



 

Dea

Active Member
La tine e deja vara, popgeo! :eek: Incantatoare flori, atat de multe varietati deosebite!! :clap:
Cum procedezi cu campanula medium? Ale mele o parte "Canterbury Bells Cup" au inflorit anul trecut, la al doilea an dupa insamantare, iar celelate abia acum s-au dezvoltat enorm si incep inflorirea, la al treilea an dupa insamantare. Presupun ca trebuie sa fiu atenta sa strang seminte, nu stiu daca aceste plante vor ramane si la anul, din ce am citi nu sunt perene.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Cata culoare in gradinile voastre! Gradina ta infloreste minunat, Geo! Dar asta e la ordinea zilei!

Ultimele ploi au inviorat si gradina mea, plantutele s-au inviorat si cresc innestire. Doar pentru batranul bujor stropii de ploaie par sa fie o povara.












 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Adinaaaaaaaaaaa....te rog mult daca esti draguta sa iei seminte de lupin alb si eu ti le cumpar sau la schimb sau....cum doresti tu .Este f frumos si ma tenteaza sa am mai multe culori.Deocamdata am numai mov inchis si portocaliu care e mic-mic dar se face el mare.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Sigur, Gabiuto. Daca vrei facem schimb de seminte de lupin. Eu am numai alb si m-ar tenta mov de la tine. :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Adina, orice as face tot la poza aia cu bujorul mi se duc ochii :rofl: Cum a spus si popgeo, e BB, bujor bestial :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Si bujorii tai sunt frumosi, sunt bogati! si vad ca ai garofite de-alea parfumate, eu sunt moarta dupa ele, am o tufa uriasa, si cu flori simple si cu flori batute, au un parfum de se simte in toata curtea!
 

daisy111

Active Member
Intradevar miros asa de frumos garoafitele,se simte peste tot,dar din pacate nu am decat tufa asta.Bujorii nu prea mi-au placut ca erau dupa ploaie si stateau plostiti asa,altfel stau mareti .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus