Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce faine, belisima! Ce tufanele bogate si frumoase ai! Alea albe cu mijloc galben care seamana cu margaretele sunt margarete sau tufanele? Ca arata minunat! :indragostit:
 

belisima

Well-Known Member
sunt tufanele pitice claudia,preferatele mele :D mai am unele la fel,doar ca sunt galbene......nu stiu cum de le-am ratat la poza
 

belisima

Well-Known Member
:hug: multumesc anna!
din astea nu m-a dus capul sa inmultesc,dar la anul voi pune la ghivece mai multe soiuri,alese pe spranceana :rofl:
mie mi se pare ca lumineaza gradina si sunt mai frumoase ca nemtoicele alea :p
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Belo, si eu vreau la anu' pitice de-alea albe, trece-ma pe lista de inscrieri :)
 

belisima

Well-Known Member
oh :oops: :eek: frumoase,nu-i asa?pacat ca nu am pus la ghivece cateva,doar 2 albe am avut din greseala si deja le-am dat...
 

lelia

Well-Known Member
Belisima ,sunt o minunatie tufanele-crizantemele tale ! imi plac toate ! :visator:
Iar floarea ce albastra, e un ingeras cu suras strengaresc , un dulce :* sa fiti sanatosi si fericiti !


Eliana ,trandafirii sun foarte harnici si frumosi ! :visator: desi e 5 noiembrie ....
Imi place foarte mult poza 2 ,cea cu florile de piatra :visator: ...vasul in care sunt, e cumva o scoica ?
 

elianna

Well-Known Member
Da. i-a apucat harnicia acum cand vine iarna :) Am doua hortensii la care le-au dat frunze noi :? Vasul e o scoica dar nu e naturala ;-) Frunzele le-au cazut dar face flori in continuare :eek:
O toamna ciudata care a dat peste cap pana si plantele.
 

taia

Active Member
Ce de frumuseti !!! Sa ne mai bucuram ochii si sufletul cateva zile, ca dupa aceea pana la primavara...... :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi in Bucuresti am vazut si simtit 28 grade (pe termometru).
As zice ca e deja primavara spre vara. :rofl:
 

taia

Active Member
Asa e si la mine. Am in gradina doua tufe de liliac ( au 5 ani), si nu au catadixit sa infloreasca deloc, cu exceptia anului doi in care au facut vreo doua floricele .Ma si gandeam sa-i mut in alta parte si sa pun in locul lor altceva.Ce credeti ca am descoperit : sunt plini de muguri de floare.M-au apucat ametelile ! :eek: Acum la anul vor avea o scuza daca nu infloresc : ei au vrut, dar tocmai a venit iarna :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus